(UHA) Uluslararası Haber Ajansı

Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri

Türkiye’nin önemli saygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından ‘Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri ’konulu panel düzenlenecek. SETA Vakfı Güvenlik Araştırmaları birimi panelde, küresel ve bölgesel ölçekte güvenlik konularında gündem teşkil eden terörizm ile ilintili önemli meseleleri ele alıyor. Bölgesel kırılmaların yan etkilerine maruz […]

Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri
05 Kasım 2017 - 22:50 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Türkiye’nin önemli saygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından ‘Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri ’konulu panel düzenlenecek.

SETA Vakfı Güvenlik Araştırmaları birimi panelde, küresel ve bölgesel ölçekte güvenlik konularında gündem teşkil eden terörizm ile ilintili önemli meseleleri ele alıyor.

Bölgesel kırılmaların yan etkilerine maruz kalan Türkiye; bir taraftan YPG/PKK ve DEAŞ’ın başını çektiği terör sarmalının tehditleriyle karşı karşıya kalırken öte yandan terörle mücadele kapsamında çok sayıda etkin operasyon yapmaya devam etmekte.

Terörün değişen doğası, Suriye’de ve Irak’ta yaşanan son gelişmeler, DEAŞ’ın toprak kaybı ve YPG/PKK’nın bölgedeki hareket kabiliyetindeki değişim Türkiye’nin risk haritasına tekrar bakmasını gerekli kılmakta.

Bu bağlamda Türkiye’nin sınırları içerisinde ve yakın çevresinde çok sayıda devlet dışı silahlı aktörün birbirleri arasındaki ilişkilerin ve çatışmaların boyutları belirlenerek, olası tehdit senaryoları ve mücadele yöntemleri ‘Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri’ adlı panelde masaya yatırılacak.

Türkiye’nin Terörle Mücadelesi: Tehditler, Cepheler ve Mücadele Yöntemleri


 • Tarih : 08/11/2017
 • Saat :14:00 : 16:00
 • Yer : SETA Ankara
 • Bitiş  : 08/11/2017
 • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankara/Ankara

 • Moderatör : Murat Yeşiltaş, SETA
 • Konuşmacılar :Nihat Ali Özcan, TOBB-ETU

  Aylin Sekizkök, Dışişleri Bakanlığı

  Necdet Özçelik, SETA

ANKARA, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER