(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

PSI terör örgütü YPG/YPJ’yi destekleme taslağını geri çekti

Uluslararası Kamu Hizmetleri Sendikaları Federasyonu’nun (PSI), ‘terör örgütü YPG/YPJ’nin desteklenmesi’ için hazırladığı, İsviçre’nin Cenevre kentinde oylanacak taslak, Türk sendikacıların girişimiyle geri çekildi. Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Türk Harb-İş Sendikası Eğitim Müdürü Tarkan Zengin, Cenevre’de, Türk sendikaları olarak, terör örgütlerine destek sağlayacak söz konusu taslağın genel kurul gündemine gelmemesi için mücadele verdiklerini ifade etti. […]

PSI terör örgütü YPG/YPJ’yi destekleme taslağını geri çekti
05 Kasım 2017 - 0:35 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Uluslararası Kamu Hizmetleri Sendikaları Federasyonu’nun (PSI), ‘terör örgütü YPG/YPJ’nin desteklenmesi’ için hazırladığı, İsviçre’nin Cenevre kentinde oylanacak taslak, Türk sendikacıların girişimiyle geri çekildi.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklama yapan Türk Harb-İş Sendikası Eğitim Müdürü Tarkan Zengin, Cenevre’de, Türk sendikaları olarak, terör örgütlerine destek sağlayacak söz konusu taslağın genel kurul gündemine gelmemesi için mücadele verdiklerini ifade etti.

Yapılan toplantılarda, PYD’nin, YPG/YPJ’nin bir terör örgütü olduğunu ve bunların PKK ile bağlantılı olduklarını anlattıklarını belirten Zengin, Rakka’ya giren YPG, PYD’nin teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarıyla kutlama yaptığını yetkililerle paylaştıklarını aktardı.

YPG/YPJ’nin girdikleri yerlerde başka milletlere, Araplara, Türkmenlere yaşam hakkı vermediklerini de toplantılarda dile getirdiklerini anlatan Zengin, “Bu tepkilerimiz sonucunda, PSI’nın YPG/YPJ’ye destek için hazırladığı taslak geri çekildi. Bu, Türkiye için önemli bir karar. Bu teklif, sendikal tarihte utanç vesikası olarak yerini aldı.” dedi.

Taslağın geri çekilmesinde, Türk Harb-İş ve Hizmet-İş sendikalarının büyük çabasının olduğunu ifade eden Zengin, Türkiye’den gelen KESK’e bağlı bazı sendikaların “Türkiye’de bir diktatörlük olduğunu, darbe girişimi bahane edilerek muhaliflerin tasfiye edildiğini” söylediğini, buna karşı da bir mücadele verdiklerini kaydetti.

AK Parti’nin yapılan 11 seçimi de kazandığını anımsatan Zengin, Cenevre’de, Türkiye’de demokratik hayatın devam ettiğini de anlattıklarını sözlerine ekledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER