(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Libya’da kaçırılan üç Türk vatandaşıyla ilgili açıklama

Başbakan Yıldırım, Libya Başbakanı Sarraj ile telefonla görüşerek, kaçırılan üç Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini ifade etti. Başbakan Yıldırım ile Libya Başbakanı Fayez Mustafa El Sarraj akşam saatlerinde telefonda görüştü. Görüşmede, Libya’da kaçırılan üç vatandaşımızın durumu ele alındı. Yıldırım, vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını bekledikleri ve Türkiye’nin her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti. […]

Libya’da kaçırılan üç Türk vatandaşıyla ilgili açıklama
05 Kasım 2017 - 3:42 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Başbakan Yıldırım, Libya Başbakanı Sarraj ile telefonla görüşerek, kaçırılan üç Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini ifade etti.

Başbakan Yıldırım ile Libya Başbakanı Fayez Mustafa El Sarraj akşam saatlerinde telefonda görüştü.

Görüşmede, Libya’da kaçırılan üç vatandaşımızın durumu ele alındı.

Yıldırım, vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını bekledikleri ve Türkiye’nin her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti.

Libya Başbakanı Sarraj da kaçırılan üç Türk vatandaşının kurtarılması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyledi.

Sarraj, üç Türkü en kısa sürede kurtarmayı ümit ettiklerini belirterek gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Görüşmede, Yıldırım,Libya’nın istikrara kavuşması için BM Genel Kurulu’nda açıklanan yeni yol haritasına Türkiye’nin desteğini ifade etti.

Libya’nın Ubari kentinde silahlı bir grubun, bir Türk şirketinin çalışanlarından 3 Türk vatandaşını kaçırdığı bildirilmişti.

Kaynak: TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER