(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İngiltere’de binlerce gösterici Filistin için sokağa döküldü

Filistin’de İsrail işgalinin önünü açan yüz yıllık Balfour deklarasyonu İngiltere’de protesto edildi. Filistin topraklarında bir Yahudi devletinin kurulmasının önünü açan Balfour Deklarasyonu, İngiltere’nin başkenti Londra’da protesto edildi. Başkent Londra sokaklarını arşınlayan göstericiler, İngiltere hükumetinin resmen Filistinlilerden özür dilemesini istedi. Binlerce kişi, kent merkezindeki caddelerde Filistin’e destek vermek için yürüyüş düzenledi. Pankartlar taşıyarak sloganlar attı. Filistinlilerin […]

İngiltere’de binlerce gösterici Filistin için sokağa döküldü
05 Kasım 2017 - 3:51 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Filistin’de İsrail işgalinin önünü açan yüz yıllık Balfour deklarasyonu İngiltere’de protesto edildi.

Filistin topraklarında bir Yahudi devletinin kurulmasının önünü açan Balfour Deklarasyonu, İngiltere’nin başkenti Londra’da protesto edildi.

Başkent Londra sokaklarını arşınlayan göstericiler, İngiltere hükumetinin resmen Filistinlilerden özür dilemesini istedi.

Binlerce kişi, kent merkezindeki caddelerde Filistin’e destek vermek için yürüyüş düzenledi. Pankartlar taşıyarak sloganlar attı.

Filistinlilerin bu deklarasyon nedeniyle yüz yıldır çile çektiğini söyleyen göstericiler, “Bizim toprağımızı hiç hakkı olmayan bir topluluğa veren bu deklarasyon için, İngiltere’nin resmen Filistinlilerden özür dilemesini istiyoruz.” dediler.

Kaynak: TRT Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER