(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Korkutucu bitkiler

Doğanın bize sunduğu bu bitkiler korku filminden fırlamış gibi. Ürpermek isteyenler için birebir. Şeytanın dişi Şeytanın dişi, zehirli olmayan ancak yenilmeyen bir mantar türü. Gövdesi üstünde bacayı andıran beyaz şapkası olan bu mantar türüne, canlı ve kırmızı renkli bir sıvı akıttığı için çilek ve krema ya da kanayan diş gibi isimler takılmış. Kokan boynuz ahtapotu […]

Korkutucu bitkiler
03 Kasım 2017 - 3:40 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

Doğanın bize sunduğu bu bitkiler korku filminden fırlamış gibi. Ürpermek isteyenler için birebir.

default

Şeytanın dişi

Şeytanın dişi, zehirli olmayan ancak yenilmeyen bir mantar türü. Gövdesi üstünde bacayı andıran beyaz şapkası olan bu mantar türüne, canlı ve kırmızı renkli bir sıvı akıttığı için çilek ve krema ya da kanayan diş gibi isimler takılmış.

default

Kokan boynuz ahtapotu

Gençken klasik bitkilere benziyor. Ama büyüdükçe fotoğrafta gördüğünüz gibi kırmızı dokunaçlar geliştiriyor. Ahtapota benzeyen bu bitki sinekleri kendine çekebilmek için berbat bir koku yayıyor.

default

Kara yarasa çiçeği

Latincesi Tacca chantrieri olan bu bitkinin çiçekleri 30 santime kadar uzayabilirken, kedi bıyığını andıran yapraklarının boyu ise 71 santimi bulabiliyor. Bu bitki türüne Tayland, Malezya ve Çin gibi güneydoğu Asya ülkelerinde rastlanıyor.

default

Bebek gözü çiçeği

Bu sopaya geçirilmiş gibi duran göz bebeklerine dokunmak istemezseniz. Beyaz kristof bitkisi olduça zehirlidir.

default

Buda’nın elleri

Bu ağaç kavunu türü, parmağa benzer kabuğu ile Buda’nın ellerini andırıyor. Oldukça güçlü bir kokusu olduğu için Çin, Malezya ve Japonya’da parfüm yapımında kullanılıyor. Bu bitki hiç olmazsa diğerleri kadar korkutucu değil.

default

Armut pası

Bu bitki oldukça acımasız. Yumrular oluşturarak dallarını kapladığı ardıç ağaçlarını hasta ediyor. Sporlardan oluşan turuncu bir katman, jelatini andırıyor ve bahar aylarında gelişiyor.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER