(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İsmail Küçükkaya hakkında 5 yıla kadar hapsi istendi

İsmail Küçükkaya ve Avukat Fidel Okan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Küçükkaya ve Okan’ın ‘Kamu görevlisine alenen hakaret’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlarından 1 yıl 6’şar aydan 5’er yıla kadar hapsi talep edildi. FOX TV ekranlarından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya ve eşiyle ilgili iftira niteliğinde sözler sarf eden […]

İsmail Küçükkaya hakkında 5 yıla kadar hapsi istendi
03 Kasım 2017 - 0:26 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

İsmail Küçükkaya ve Avukat Fidel Okan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Küçükkaya ve Okan’ın ‘Kamu görevlisine alenen hakaret’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını aşağılama’ suçlarından 1 yıl 6’şar aydan 5’er yıla kadar hapsi talep edildi.

FOX TV ekranlarından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya ve eşiyle ilgili iftira niteliğinde sözler sarf eden İsmail Küçükkaya ve sosyal medyada bu yalanın propagandasını yapan avukat Fidel Okan hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca dava açıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, eşiyle ilgili iddalarda bulunan gazeteci İsmail Küçükkaya ve Avukat Fidel Okan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında, “kamu görevlisine alenen hakaret”  ve “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını alenen aşağılama” suçlarından 1 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istemiyle dava açıldı.

BAKIRKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATMIŞTI 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, avukatı aracılığıyla Bakırköy Adalet Sarayı’na suç duyurusunda bulunmuştu.

Suç duyurusu üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da Bakan Kaya ve eşiyle ilgili sözlerine ilişkin İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında soruşturma başlatmıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER