(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir belediye başkanı layüsel değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili Belediyelerdeki değişimle ilgili, “Hiçbir belediye başkanı layüsel yani “sorumsuz” değil” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’dan dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Belediye başkanlarının yaptıklarından sorumlu olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı, AK Partili belediyelerde atılan adımların 2019 Mart seçimlerine hazırlık olduğunu anlattı. Sözü muhalefet belediyelerine getiren Erdoğan şöyle konuştu: “Neticede hiçbir belediye başkanı layüsel […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir belediye başkanı layüsel değildir
03 Kasım 2017 - 0:05 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili Belediyelerdeki değişimle ilgili, “Hiçbir belediye başkanı layüsel yani “sorumsuz” değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’dan dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Belediye başkanlarının yaptıklarından sorumlu olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı, AK Partili belediyelerde atılan adımların 2019 Mart seçimlerine hazırlık olduğunu anlattı.

Sözü muhalefet belediyelerine getiren Erdoğan şöyle konuştu:

Neticede hiçbir belediye başkanı layüsel değildir. Bazı belediyelerin sorunlu olduğuna dair birçok şey geliyor kulağımıza. İlgili partiler problemi kendileri çözmek isterlerse zaten gereğini yaparlar.

Aksi takdirde içişleri bakanlığımızın mülkiye müfettişleri devreye girmek durumunda kalabilir. Bütün belediyeler zaten inceleniyor.

İncelemeler yapıldığında herhangi bir şey yakalanırsa, gerekli müdahale elbette yapılır.

Balıkesir Belediye Başkanı Uğur’un tehdit edildiği iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifa sürecinde tehditler aldığına yönelik iddialarla ilgili de şunları söyledi:

Bir tehdit varsa ilgili mercileri, gerekirse bizi pekala arayabilirdi. Araması halinde de pekala olayın üzerine gidilirdi. İma edildiği türden bir tehdit durumunda kendisini yalnız bırakacak değiliz. Birine o tür bir tehdit durumunda gerekli müdahale tabii ki yapılır.”

“Hukuk çerçevesinde hukuki haklarımı sonuna kadar kullanırım” 

CHP’lilerin hakaretleri için hukuk resti çeken Erdoğan, eleştirilerini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yöneltti.

Genel başkanlarından geri kalacak halleri yok. Normalde, bir Cumhurbaşkanına o tür hakaretler olduğunda, o partinin genel başkanının müdahale etmesi gerekir.

Ama bu yapılmayınca, genel başkan da farklı davranmayınca ister istemez konu yargıya intikal ediyor. avukatlarım da, şahsım da, bu tür insanlara, “istediğiniz hakareti yapmaya devam edin” diyemeyiz. Hukuk çerçevesinde hukuki haklarımı sonuna kadar kullanırım.

Büyükada Davasındaki tahliyeler

Cumhurbaşkanı’na Büyükada Davası tahliyeleri ile ilgili eski Almanya Başbakanı Schröder’in arabulucu olduğu iddiaları da soruldu.

Görüştüğünü doğrulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “tahliyeleri” konuşmadıklarını da ekledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

Bunlar herhalde gaipten haber alıyorlar. Eski dostumla yaptığım bir görüşme hakkında yalan yanlış şeyler ileri sürülmesi çok çirkindir. Türkiye bir hukuk devletidir.”

TRT HABER

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER