(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD’nin tatbikatı Kuzey Kore’yi çileden çıkardı

ABD, Kore Yarımadası’nda, Pasifik’teki üssünden kalkan savaş uçaklarının katıldığı tatbikat düzenledi. Kuzey Kore ise tatbikatı sert bir şekilde kınadı. ABD’nin Guam Adası’ndan kalkan B-1B tipi 2 ağır bombardıman uçağı ile Güney Kore’nin iki F-16 savaş uçağının Güney Kore’nin doğusundaki bir bölgede tatbikat düzenlediği bildirildi. Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, tatbikatı kınadığını belirterek, ABD’nin nükleer […]

ABD’nin tatbikatı Kuzey Kore’yi çileden çıkardı
03 Kasım 2017 - 11:06 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

ABD, Kore Yarımadası’nda, Pasifik’teki üssünden kalkan savaş uçaklarının katıldığı tatbikat düzenledi. Kuzey Kore ise tatbikatı sert bir şekilde kınadı.

ABD’nin Guam Adası’ndan kalkan B-1B tipi 2 ağır bombardıman uçağı ile Güney Kore’nin iki F-16 savaş uçağının Güney Kore’nin doğusundaki bir bölgede tatbikat düzenlediği bildirildi.

Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, tatbikatı kınadığını belirterek, ABD’nin nükleer savaş çıkarmanın yollarını aradığını öne sürdü.

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın 5-14 Kasım tarihlerinde Asya turuna çıkarak, Japonya, Güney Kore, Çin, Vietnam ve Filipinler’i ziyaret etmesi bekleniyor. (Dış Haberler)

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER