(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KSMMMO’dan Cumhuriyet Bayramı Konseri

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri ile kutladı. Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük bayram’ olarak nitelendirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılında çelenk töreni ve konser düzenledi. KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, oda yönetim kurulu ve oda üyeleri […]

KSMMMO’dan Cumhuriyet Bayramı Konseri
02 Kasım 2017 - 13:30 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri ile kutladı.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük bayram’ olarak nitelendirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yılında çelenk töreni ve konser düzenledi.

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, oda yönetim kurulu ve oda üyeleri Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk anıtına çelenk bıraktı

İzmit Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakan KSMMMO, önceki akşam oda binasında düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri ile bayramı Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile kutladı.

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ PARÇALAR BAŞ ROLDE
KSMMMO, Cumhuriyet Bayramı sebebiyle İzmit Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk törenine KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, yönetim kurulu üyeleri yanı sıra oda üyeleri de geniş katılım gösterdi.

Bayram coşkusuna ara vermeden devam eden KSMMMO, önceki akşam oda binasında Türk Sanat Müziği Konseri düzenledi.

Odanın Türk Sanat Müziği Korosu’nun şefliğini yapan Neşe Sarısözen Adalı’nın solistliğinde gerçekleştirilen konserde, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar başta olmak üzere Türk Sanat Müziği parçaları seslendirildi.

KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen

GÖKMEN “BUGÜN ÖZEL BİR GÜN”
Konserin başlangıcında kürsüye çıkan KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, “Cumhuriyetimizin 94’üncü yılı hepimize kutlu olsun. Bugün çok önemli bir gün; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, hepimizin en mutlu günlerinden biri. Özel bir gün.Ama bazen buna farklı anlamlar kattığımız ve anladığımız da oluyor. Cumhuriyet yalnızca seçimlerin yapılmasıyla sınırlı değildir. Cumhuriyet, başta devlet başkanı olmak üzere, devletin başlıca temel organlarının belli aralıklarla yinelenen seçimlerle göreve getirildiği bir yönetim biçimidir” dedi.

DEMOKRASİNİN ÖNEMİNİ VURGULADI
Cumhuriyetin özgür bir birey olma yolunda atılmış önemli bir adım olduğunun altını çizen Gökmen, “İnsanoğlu, tarih boyunca çeşitli yönetim biçimlerini deneyerek en uygun yönetim biçimi olarak demokrasiyi benimsemiştir. Değerli hazirun, böylesi çağdaş bir yönetim anlayışını 94 yıl önce bu ülkeye getiren başta yüce Atatürk olmak üzere tüm arkadaşlarının hatıraları önünde saygıyla eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Neşe Sarısözen Adalı solistliğinde gerçekleştirilen konserde dokuz entstrüman ve beş vokal Türk Sanat Müziği eserlerine eşlik etti.

COŞKUYLA KUTLADILAR
Cumhuriyet Bayramı kutlamasına yakışır şekilde İzmir Marşı’nı seslendiren Adalı’ya tüm salon gerek şarkı söyleyerek, gerekse Türk bayrağı sallayarak eşlik etti.

Son iki parça olarak İzmir Marşı ve Memleketim’in söylendiği konserde konuklar Türk Bayraklarını coşkuyla sallayarak Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Konser Memleketim şarkısının hep bir ağızdan söylenmesiyle son buldu.

Konserin ardından KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Neşe Sarısözen Adalı’ya oda adına çiçek takdim etti.

Odada gerçekleştirilen konser öncesinde davetliler kokteylde bir araya gelerek sohbet etme fırsatı buldu.

KOCAELİ, UHA Haber

HABER : Hilal Güdücü SUNGAR 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER