(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin ’80. Dönem Eğitim Semineri’ tamamlandı

İzmir Barosu CMK Servisi, Ceza yargılaması alanında bir avukatın hukuki yardımından faydalanma olanağından yoksun bulunanlara avukat görevlendirilmesi yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, ‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin 80. Dönem Eğitim Semineri’nin kapanış konuşmasında,  katılımcı tüm avukatlara ‘her zaman yanınızdayız‘ mesajını verdi ve ‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin yeni katılımlarla daha da güçlendiğini […]

‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin  ’80. Dönem Eğitim Semineri’ tamamlandı
02 Kasım 2017 - 11:20 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

İzmir Barosu CMK Servisi, Ceza yargılaması alanında bir avukatın hukuki yardımından faydalanma olanağından yoksun bulunanlara avukat görevlendirilmesi yapmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, ‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin 80. Dönem Eğitim Semineri’nin kapanış konuşmasında,  katılımcı tüm avukatlara ‘her zaman yanınızdayız‘ mesajını verdi ve ‘İzmir Barosu CMK Servisi’nin yeni katılımlarla daha da güçlendiğini söyledi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan tarafından katılım belgeleri verilen avukatlara, her ay düzenli olarak yapılan ve üç gün seminer boyunca,  yakalama ve gözaltı, tutuklama, hukuka aykırı deliller sorunu, ceza yargılamasında deliller, görüşmede temel ilkeler, soruşturma-kovuşturma evreleri arasındaki farklar, doğrudan soru, kovuşturma evresi, duruşma pratik çalışması ve CMK sistem tanıtımları anlatıldı.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, özellikle mesleğe yeni başlayan avukatlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını ifade ederek, “bu nedenle her ay düzenli olarak CMK seminerlerini düzenliyoruz ki, yeni ruhsat alan meslektaşlarımız bir an önce mesleğe atılıp bir yandan kendilerini geliştirirken öte yandan ekonomik anlamda da kendilerine destek olabilelim” dedi.

Av. Aydın Özcan, bu kapsamda CMK eğitim seminerlerinin sadece birkaç baro tarafından yapıldığını, onların da ücretli yaptıklarını belirtti ve İzmir Barosu’nun  ücretsiz olarak bu çalışmayı düzenlediğini, çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen ‘İzmir Barosu CMK Servisi’ne ve çalışmaya katılan eğitimcilere özverilerinden dolayı ayrıca teşekkür etti.

İzmir Barosu’nun mesleğe yeni başlayan avukatlara sadece CMK alanında değil, birçok alanda destek olmak için çalıştığını ifade eden Av. Aydın Özcan, Türkiye’de örneği olmayan ‘Genç Ofis Projesi‘ ile genç avukatlara çok cüzzi ücretlerle büro açma imkanı tanındığını da söyledi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, çalışmaya katılan avukatlara, görev yaptıkları sırada avukatlık mesleğine, meslek kurallarına ve CMK Yönergesi’ne uygun hareket etmeleri tavsiyesinde de bulunarak “kafanızda bir soru olduğunda her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.

Bu katılımlarla birlikte ‘İzmir Barosu CMK Servisi’nde aktif olarak görev alan avukat sayısı 1930’a yükseldi.

İZMİR, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER