(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

“Turkish Airlines Open 2017” yarın Antalya’da başlıyor

Dünya’nın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek 2 Kasım’da Antalya’da başlıyor. Turnuvanın oynanacağı Regnum Carya Golf &SpaResort’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Yapılan basın toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, Regnum CaryaGolf & SpaResort […]

“Turkish Airlines Open 2017” yarın Antalya’da başlıyor
01 Kasım 2017 - 23:04 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Dünya’nın en önemli golf turnuvalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek 2 Kasım’da Antalya’da başlıyor.

Turnuvanın oynanacağı Regnum Carya Golf &SpaResort’ta bir basın toplantısı düzenlendi.

“Turkish Airlines Open 2017” basın toplantısı Antalya'da ile ilgili görsel sonucu

Yapılan basın toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, Regnum CaryaGolf & SpaResort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk ve turnuvada mücadele edecek Justin Rose ile Henrik Stenson’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Turkish Airlines Open Golf 2017, yarın başlayacak

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu

Turkish Airlines Open’ın basın toplantısına yerli ve yabancı 100’e yakın basın mensubunun  katıldığıtoplantının açılış konuşmasını yapan Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu yıl da turnuvada en iyi organizasyonu yapmaya kararlı olduklarını ve golfte en iyi yeteneklerin bazılarını Antalya’da izleme fırsatı bulacaklarını da sözlerine ekledi.

fikret öztürk regnum ile ilgili görsel sonucu

Organizasyona sponsorluk desteği veren Regnum Carya Golf & Spa Resort Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk de, Antalya’nın dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade etti.

Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, ise “dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu olarak TA Open sponsorluğumuz bizim için çok önemli. Tüm dünyadan golf severleri buluşturuyoruz. Tüm katılımcılara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Turkish Airlines Open 2017” basın toplantısı Antalya'da ile ilgili görsel sonucu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bu turnuva sayesinde golf sporunun Türkiye’de popüler hale geldiğine vurgu yaparak, “Hükümetimiz ve TC Devleti, bu organizasyona başından beri destek veriyor. Golf sporunu desteklemeye de devam edeceğiz. Ancak bu türlü organizasyonlara sadece hükümetin veya devletin destek vermesi yeterli değil. Sponsorların da bunda büyük önemi var. Kendileri de teşekkür ediyorum” dedi.

Justin Rose ile ilgili görsel sonucu

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan Justin Rose de, Antalya’da olmanın güzel bir duygu olduğunu belirterek, “Antalya’da iyi deneyimlerim oldu. Çok prestijli bir turnuvadayız. RaceTo Dubai turnuvasından önce çok önemli bir organizasyon. Ödül çok büyük ve bu da herkesi buraya çekiyor” dedi.

Geçen hafta Çin’de yapılan turnuvada çok iyi performans sergilediğini de sözlerine ekleyen Justin  Rose, “Son 3 turnuvada iyi bir performans göstermek gerekiyordu. Önce Çin, şimdi Türkiye ve bir hafta aradan sonra Dubai’ye gitmem gerekiyor. Birincisini kazandım. Bir fark yaratmamam için de şimdi önümdeki iki turnuvaya bakmam gerekiyor. Turnuva oynadığınız zaman birinci ve ikinci arasında ödül açısından fark vardır. Ancak duygu farkı da var. Ödül tek motivasyon değildir. Son 4-5 yıldır klasmanda iyi bir noktada olduğumu düşünüyorum. 15’in altına düşledim. Dünya 3’üncüsü olmam en iyi derecemdi. İlerlemek istiyorum. Bu noktadan yukarıya çıkmak istiyorum. Bunun için de daha çok turnuva kazanmam lazım.” şeklinde konuştu.

ANTALYA, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER