(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KSMMMO ile SGK kayıt dışı işçi için toplanacak

Kocaeli Serbest Mali Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası ile Kocaeli Sosyal Sigortalar(SGK) İl Müdürlüğü, dün oda binasında gerçekleştirdikleri görüşmede kayıtdışı çalışan konusunda iş birliği kurarak toplantı yapma kararı aldı. Kocaeli Serbest Mali Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası’na Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürü Nurettin Nacarve SGK İzmit Merkez Müdürü Mehmet Sarı ziyarette bulundu. Oda Başkanı […]

KSMMMO ile SGK kayıt dışı işçi için toplanacak
01 Kasım 2017 - 9:36 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.


Kocaeli Serbest Mali Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası ile Kocaeli Sosyal Sigortalar(SGK) İl Müdürlüğü, dün oda binasında gerçekleştirdikleri görüşmede kayıtdışı çalışan konusunda iş birliği kurarak toplantı yapma kararı aldı.

Kocaeli Serbest Mali Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası’na Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürü Nurettin Nacarve SGK İzmit Merkez Müdürü Mehmet Sarı ziyarette bulundu.

Oda Başkanı Fikret Gökmen’in makamında gerçekleşen ziyarete Başkan Yardımcısı Tülin Keçeci Güngör ve Oda Sekreteri Cengiz Tosun da katılım gösterdi.

İşverenlerin kayıt dışı çalışan bulundurma sorununun masaya yatırıldığı görüşmede, KSMMMO ile Kocaeli SGK İl Müdürlüğü, bu soruna karşı birlikte hareket etmeve konu ile ilgili toplantı yapma kararı aldı.

KSMMMO ve Kocaeli SGK İl Müdürlüğü, en yakın zamanda bu toplantıyı gerçekleştirerek konuyla ilgili gerekli çalışmalara başlayacak.

“KAYITDIŞININ ÖNÜNE GEÇEBİLİRİZ”
KSMMMO ile işbirliği sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Kocaeli SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, “Kocaeli’de1800 muhasebecimiz var. Bu yılda ortalama olarak 25 bin dosya eder.

25 bin dosya sahibi ile ikili ilişkilerimizi geliştirsek, kayıt dışı işçi çalıştırmama konusunda gerekli çalışmaları sizler de yapabilirsiniz ve bunun önüne geçebiliriz.

Zaten yeni yönetmelikte işveren kayıt dışı çalışan bulundurduğunda muhasebeci de bundan sorumlu oluyor. Kayıtdışı çalışan bulundurmakonusunda iki kurumun birbirine destek olabilir” diyen Nacar, destek beklediğini belirtti.

SGK İl Müdürü Nurettin Nacar ve SGK İzmit Merkez Müdürü Mehmet Sarı, KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Başkan Yardımcısı Tülin Keçeci Güngör ve Oda Sekreteri Cengiz Tosun 

KAYITDIŞI İÇİN ORTAK EĞİTİM DÜZENLEYEBİLİRİZ
KSMMMO Başkanı Gökmen, “Müdürüm biz bu konularda mükellefleri zaten uyarıyoruz. Bizim Aralık ayında bir aylıkdergimiz çıkacak. Sizden ricam; bu konuda dergimiz için bir yazı kaleme alır mısınız?

Böylece sizin çerçevenizden konunun ele alınış biçimini oda mensuplarına yansıtabiliriz. Bu konuda uyarılarımızı yapıyoruz ancak başka ne yapabiliriz bunlarla ilgili bir toplantı yapalım. İsterseniz ortak bir eğitim düzenleyebiliriz.

Kayıt dışı İş Bildirimi’nin sonuçlarının ne olduğunu net bir şekilde aktarmış oluruz. Bu konuda kayıtdışı çalışan durumunda karşılaşıldığında bizim meslektaşlarımızın hangi haklara sahip olduğu ve neler yapabileceği konusunda da bilgilendirme yapmış oluruz” şeklinde konuştu.

KOCAELİ, UHA Haber

HABER : Hilal Güdücü SUNGAR 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER