(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Baş Boyun Kanserlerini Baş Aşağı Edin!

5. Baş ve Boyun Kanserleri Farkındalık Haftası çerçevesinde planlanan sosyal medya kampanyasında, Instagram hesaplarından baş aşağı duran görseller#başveboyun kanserlerini #başaşağıedelim #SupportingSurvivorshipetiketleriyle paylaşılacak. YouTube aracılığıyla ise farkındalık filmi izleyicilere ulaşacak. Avrupa Baş ve Boyun Topluluğu (EHNS), Baş Boyun Kanserleri Derneği ve Merck’in koşulsuz katkılarıyla bu yıl 5. kez düzenlenen Baş ve Boyun Kanserleri Farkındalık Haftası’nın konsepti […]

Baş Boyun Kanserlerini Baş Aşağı Edin!
25 Ekim 2017 - 15:40 'de eklendi ve 588 kez görüntülendi.

5. Baş ve Boyun Kanserleri Farkındalık Haftası çerçevesinde planlanan sosyal medya kampanyasında, Instagram hesaplarından baş aşağı duran görseller#başveboyun kanserlerini #başaşağıedelim #SupportingSurvivorshipetiketleriyle paylaşılacak.

YouTube aracılığıyla ise farkındalık filmi izleyicilere ulaşacak.

Avrupa Baş ve Boyun Topluluğu (EHNS), Baş Boyun Kanserleri Derneği ve Merck’in koşulsuz katkılarıyla bu yıl 5. kez düzenlenen Baş ve Boyun Kanserleri Farkındalık Haftası’nın konsepti “Baş boyun kanserlerini baş aşağı edin” olarak belirlendi.

Baş Boyun Kanserlerini Baş Aşağı Edin! ile ilgili görsel sonucu

Bu yıl Avrupa’da geçekleşen kampanyanın temasına paralel olarak hastalık hakkında farkındalık yaratırken, sağkalım oranını desteklemek (#SupportingSurvivorship) ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amaçlanıyor.

Ayrıca, bu hastalıkla mücadele edenleri kanseri baş aşağı ederek sağlıklı hayatlarına geri dönmeleri için motive etmekhedefliyor.

Baş Boyun Kanserlerini Baş Aşağı Edin! ile ilgili görsel sonucu

Kampanyaya destek vermek isteyenler, Instagram hesaplarından #başveboyunkanserlerini #başaşağıedelim #SupportingSurvivorship etiketiyle baş aşağı edilmiş fotoğrafları, görselleri veya spor, eğlence ortamlarındaki eski fotoğraflarını (#tbt) paylaşarak kampanyaya destek olabilecekler.

Fotoğraflarını başaşağı çevrilmek isteyenler,Instagram’ın fotoğraf düzenleme ayarlarında bulunan döndürme fonksiyonunu kullanarak bunu kolaylıkla yapabilecekler.

Ayrıca katılımcılar, kampanya için hazırlanan YouTube filmini https://youtu.be/X_SNGyTqDrs linkine girdikten sonra videonun altında çıkan paylaş butonunu kullanarak istedikleri sosyal medya hesaplarından paylaşabilecekler.

Erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilen kanser türleri arasında yer alan baş ve boyun kanserleri,erkeklerde kadınlara oranla 2-3 kat daha fazla görülüyor. 40 yaş üstünde yaygın görüldüğünü belirten uzmanlar, son dönemde gençlerde görülme sıklığında artış olduğuna dikkat çekiyorlar.

Haydi siz de katılın ve Baş Boyun Kanserlerini Baş Aşağı Edin!

Ferhunde ÇİL ile ilgili görsel sonucu

Haber :Ferhunde ÇİL

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER