(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Irak meclisinde, Kerkük il meclisini feshetmek için imza toplandığı bildirildi

    Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, ‘Merkezi yönetimin kararlarını uygulamaya koymaması sebebiyle Kerkük il meclisini lağvetmek için 74 milletvekilinin imzasını topladık.’ dedi. Irak meclisinde, Kerkük il meclisini feshetmek için imza toplandığı bildirildi. AA muhabirine konuşan Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, “Merkezi yönetimin kararlarını uygulamaya koymaması sebebiyle Kerkük il meclisini lağvetmek için 74 milletvekilinin imzasını topladık.” dedi. […]

Irak meclisinde, Kerkük il meclisini feshetmek için imza toplandığı bildirildi
17 Eylül 2017 - 1:13 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, ‘Merkezi yönetimin kararlarını uygulamaya koymaması sebebiyle Kerkük il meclisini lağvetmek için 74 milletvekilinin imzasını topladık.’ dedi.

Irak meclisinde, Kerkük il meclisini feshetmek için imza toplandığı bildirildi.
AA muhabirine konuşan Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, “Merkezi yönetimin kararlarını uygulamaya koymaması sebebiyle Kerkük il meclisini lağvetmek için 74 milletvekilinin imzasını topladık.” dedi.
Mimaroğlu, söz konusu meclisi parlamento kararıyla dağıtmak için imza sayısını 200’e çıkarmaya çalıştıklarını belirtti.
Kerkük’teki sorunun valinin görevden alınmasıyla sona ermeyeceğini ifade eden Mimaroğlu, meclisin referandum konusunda ısrarcı olmasının yeni sorunları meydana getireceğini söyledi.
“Kerkük’te referandum yapılırsa Kürt güçleri tüm tartışmalı bölgelerde hegemonya elde edecek.” diyen Mimaroğlu, bunun da bu bölgeler için ciddi tehlike arz edeceğini kaydetti.
Kerkük’e askeri yönetim
Mimaroğlu, “Kerkük il meclisi lağvedilirse kentte olağanüstü hal ilan edilecek ve kent askeri komutan tarafından yönetilecek.” şeklinde konuştu.
Irak meclisi, iki gün önce Kerkük Valisi Necmeddin Kerim’i görevden almıştı.
Mecliste Kürt kökenli Cumhurbaşkanı Fuad Masum’un da azledilmesi için girişimlerde bulunulduğu ifade ediliyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER