(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

IKBY Başkanı Barzani’den gerginliği tırmandıracak açıklama: Kimseyi dinlemeyin, referanduma gidiyoruz

    Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ‘Daha önce birçok vaatler verildi ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Bu yüzden referandum ertelenmeyecektir.’ dedi. Barzani, Duhok’un Amedi ilçesindeki “Evet Mitingi”nde destekçilerine hitap etti. IKBY Başkanı Barzani, ABD, İngiltere ve Birleşmiş Milletler tarafından referandumun ertelenmesine karşılık sunulan alternatif hakkında, “Şimdiye kadar, referanduma denk bir alternatif bize […]

IKBY Başkanı Barzani’den gerginliği tırmandıracak açıklama: Kimseyi dinlemeyin, referanduma gidiyoruz
16 Eylül 2017 - 0:55 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ‘Daha önce birçok vaatler verildi ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Bu yüzden referandum ertelenmeyecektir.’ dedi.

Barzani, Duhok’un Amedi ilçesindeki “Evet Mitingi”nde destekçilerine hitap etti.

IKBY Başkanı Barzani, ABD, İngiltere ve Birleşmiş Milletler tarafından referandumun ertelenmesine karşılık sunulan alternatif hakkında, “Şimdiye kadar, referanduma denk bir alternatif bize ulaşmadı. Referandum, bağımsızlığa ulaşmamız için bir araçtır ancak hedef değildir. Amacımız bağımsızlıktır. Daha önce birçok vaatler verildi ancak hiçbiri yerine getirilmedi. Bu yüzden referandum ertelenmeyecektir.” dedi.

“En büyük sorun Bağdat’taki kardeşlerimizin gerçek bir ortaklığı kabul etmemeleridir. Kusura bakmayın biz de size hizmetçi olmayı kabul etmiyoruz.” diyen Barzani, “Evet bu süreçte risk var ancak bunu yapmayıp, gerekli adımları atmazsak, riskten daha kötü şeyler meydana gelebilir. Burada mesele iradedir. Kürdistan halkının iradesinin güçlü olması gerekiyor. Eğer güçlü irade olursa, başarıda elde edilir.” diye konuştu.

Referandumun uluslararası hukuki dayanağı olmadığı yönündeki eleştirilere de cevap veren Barzani, “Referanduma meşruiyeti dışarısı değil ancak Kürdistan halkı verecektir.” ifadelerini kullandı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER