(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yardımcısı Akdağ TRT Haber’in konuğu oldu

    Arakan için AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığı ile bağış kampanyası başlatıldı. Kampanyanın detaylarını Başbakan Yardımcısı Akdağ, TRT Haber canlı yayınında anlattı. Arakanlı Müslümanlar için AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığı ile bağış kampanyası başlatıldı. Tüm operatörlerden “Arakan” yazıp 1866’ya gönderenler 10 lira bağışta bulunabilecek. Kampanyanın detaylarını Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, […]

Başbakan Yardımcısı Akdağ TRT Haber’in konuğu oldu
16 Eylül 2017 - 3:29 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Arakan için AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığı ile bağış kampanyası başlatıldı. Kampanyanın detaylarını Başbakan Yardımcısı Akdağ, TRT Haber canlı yayınında anlattı.

Arakanlı Müslümanlar için AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklığı ile bağış kampanyası başlatıldı. Tüm operatörlerden “Arakan” yazıp 1866’ya gönderenler 10 lira bağışta bulunabilecek. Kampanyanın detaylarını Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, TRT Haber canlı yayınında anlattı.

Yardımların nasıl ulaştırılacağının ayrıntılarını paylaşan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bangladeş hükümeti anlayış gösterirse biz bu işin maddi yükünü çekmeye hazırız. Yaşama tutunmaya çalışan Arakanlı Müslümanlar için Türkiye devrede. Yeni bir yardım kampanyası başlatılıyor. Bugün itibariyle öğleden sonra aktif olacak bir numara var arakan yazıp 1866’ya mesaj gönderen vatandaşlarımız 10 lira bağışta bulunacak”

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı Yaşar Taşkın Koç’un konuğu oldu.

Arakanlı Müslümanlar için başlatılan yardım kampanyası için çağrı yaptı ve şunları kaydetti;

“Bütün vatandaşlarımızı bu işe duyarlı olmaya davet ediyorum. Yardım kampanyasını AFAD, Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ortaklaşa yürütecek. www.arakanasahipcik.org vatandaşlarımız insanımız bu siteye girdiğinde hem AFAD’ın hem Kızılayın hem de Diyanetin hesap numarasına ulaşacaklar. Yalnızca mesaj yoluyla değil banka hesaplarından da Arakanlı Müslümanlara yardım ulaştırılabiliyor

Toplanacak bağışların  Arakanda zulüm gören Müslümanların umudu olacağını belirten Akdağ, “Biz buna Türkiye olarak hazırız hem maddi güç olarak teknik olarak gerek AFAD gerek Kızılay diğer sivil toplumuzu hazırız. Bütün sivil toplum kuruluşları gönüllerini koymaya hazırlar” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER