(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım ve İbadi arasında kritik “Referandum” görüşmesi ;”Karar çıksa bile …”

    -Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı El İbadi ile telefonda görüştü. Başbakan Yıldırım, Başbakan Kuzey Irak’taki referandum kararının baştan sona yanlış olduğunu söyledi. İbadi “Karar çıksa bile tanımayacağız” dedi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, bugün Irak Başbakanı İbadi ile telefonda görüştü. Yıldırım, dün Irak’ta meydana gelen terör saldırısı vesilesiyle İbadi’ye taziye dileklerini iletti […]

Başbakan Yıldırım ve İbadi arasında kritik “Referandum” görüşmesi ;”Karar çıksa bile …”
15 Eylül 2017 - 21:30 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

-Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı El İbadi ile telefonda görüştü.

Başbakan Yıldırım, Başbakan Kuzey Irak’taki referandum kararının baştan sona yanlış olduğunu söyledi. İbadi “Karar çıksa bile tanımayacağız” dedi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, bugün Irak Başbakanı İbadi ile telefonda görüştü.

Yıldırım, dün Irak’ta meydana gelen terör saldırısı vesilesiyle İbadi’ye taziye dileklerini iletti ve terörle mücadelede Irak’ın yanında yer almaya devam edeceklerini belirtti.

Başbakan Yıldırım, IKBY’nin bağımsızlık referandumu düzenleme kararının baştan sona yanlış bir adım olduğunu ve yol yakınken bu girişimden vazgeçilmesi için beraber çalışılması gerektiğini vurguladı.

Irak Başbakanı İbadi de Irak anayasasına aykırı olan bu referandum kararına uluslararası camianın da karşı olduğunu, kararın çıkmaması için her türlü çabayı göstereceklerini, karar çıksa dahi tanımayacaklarını ve bu konuda Türkiye ile iş birliği halinde olmaya devam edeceklerini belirtti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER