(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bakü’de II Uluslararası Osmanlı Tarihçileri Kongresi yapıldı

    “Doğu ve Batı Türklüğünün Ortak Tarihi Devirleri ve Münasebetleri” temalı kongreye, 70’i Türkiye’den 100’den fazla akademisyen katıldı. Türkiyeli ve Azerbaycanlı Osmanlı tarihçileri ile Doğu Türklüğü araştırmacıları, Bakü’de düzenlenen II. Uluslararası Osmanlı Araştırmalarında Yeni Eğilimler Kongresi’nde (INOCTE) bir araya geldi. Bakü Yunus Emre Enstitüsü Müdürü İbrahim Yıldırım’ın (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamaya göre, […]

Bakü’de II Uluslararası Osmanlı Tarihçileri Kongresi yapıldı
15 Eylül 2017 - 1:38 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

“Doğu ve Batı Türklüğünün Ortak Tarihi Devirleri ve Münasebetleri” temalı kongreye, 70’i Türkiye’den 100’den fazla akademisyen katıldı.

Türkiyeli ve Azerbaycanlı Osmanlı tarihçileri ile Doğu Türklüğü araştırmacıları, Bakü’de düzenlenen II. Uluslararası Osmanlı Araştırmalarında Yeni Eğilimler Kongresi’nde (INOCTE) bir araya geldi.

Bakü Yunus Emre Enstitüsü Müdürü İbrahim Yıldırım’ın (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamaya göre, Yunus Emre Enstitüsü, Türk Tarih Kurumu (TTK), Selçuk Üniversitesi, Sütçü İmam Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile Azerbaycan’dan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Hazar Üniversitesi ve Milli İlimler Akademisinin (AMEA) katkılarıyla yapılan “Doğu ve Batı Türklüğünün Ortak Tarihi Devirleri ve Münasebetleri” temalı kongreye, 70’i Türkiye’den 100’den fazla akademisyen katıldı.

Kongre kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce, Devlet Pedagoji Üniversitesinde Osmanlı belgelerinin yer aldığı Kuyud-ı Kadime Arşivi sergisi açıldı.

Üç gün süren kongrede, “Ermeniler”, “Şiir”, “Ticaret”, “Coğrafya”, “Defteroloji”, “Kafkasya”, “Şahıslar-Eserler”, “Safeviler”, “Tarikatlar” ve “Rusya-İran” başlıklı oturumlar gerçekleştirildi .

BAKÜ, UHA Haber

Haber :Veysel KAVRAYAN

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER