(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

TRT’nin yeni dizisi ‘Yalaza’ ilk bölümü ile 16 eylül cumartesi izleyicisi karşısına çıkacak.

    Trt 1’in yeni dizisi Yalaza’nın ilk bölüm yayın tarihi belli oldu. Osman Sınav’ın yeni dizisi Yalaza ilk bölümü ile 16 eylül cumartesi izleyicisi karşısına çıkacak. Bu durumda Trt için de yeni sezonu 16 eylülde açıyor diyebiliriz. Yaz boyu çekimleri Sakarya’nın Taraklı ilçesinde devam eden Yalaza dizisi set ekibi oldukça eğlenceli vakitler geçirdi; bakalım […]

TRT’nin yeni dizisi ‘Yalaza’ ilk bölümü ile 16 eylül cumartesi izleyicisi karşısına çıkacak.
14 Eylül 2017 - 3:49 'de eklendi ve 1225 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Trt 1’in yeni dizisi Yalaza’nın ilk bölüm yayın tarihi belli oldu.

Osman Sınav’ın yeni dizisi Yalaza ilk bölümü ile 16 eylül cumartesi izleyicisi karşısına çıkacak.

Bu durumda Trt için de yeni sezonu 16 eylülde açıyor diyebiliriz.

Yaz boyu çekimleri Sakarya’nın Taraklı ilçesinde devam eden Yalaza dizisi set ekibi oldukça eğlenceli vakitler geçirdi; bakalım Yalaza dizisi izleyicisine de bu sıcaklık yansıyacak mı hep birlikte göreceğiz.

Tam bir aile komedisi olarak izleyicisi karşısına çıkacak Yalaza dizisinde izleyici çoluk çocuğunu yanına alıp güvenle gülecek; zira bir köy şaka dolu maceraları ile sizlerle olacak.

Yalaza dizisi oyuncu kadrosunda kimler yok ki? Kadrosunda Sinan Albayrak, Didem Balçın, İpek Tuzcuoğlu, Kadir Çöpdemir, Hasan Kaçantam gibi dev isimlerin yer aldı .

Takip ettiğimiz kadarı ile Yalaza dizisinde oldukça yerli kültürde ön planda olacak; hatta güldürken düşündüren Nasrettin hoca misali konular da Yalaza dizisi senaryosunda yer alacak. Yalaza dizisinin Senaristi Hasan Kaçan aynı zamanda dizinin oyuncusu da olacak.

Oldukça kalabalık bir set ekibi ile de çalışılan Yalaza dizisinde İbrahim Akartürk’ün Nalan ve Alev isminde iki kadın arasında kalması ve çocukları ile verdiği mücadele anlatılacak.

Yalaza  için Sakarya’nın  Taraklı ilçesi seçilmiş. Peki ama neden Taraklı ? Bunun için Taraklı ile ilgili kısa bir araştırma yaptık. Taraklı tarihi bir yer olarak gözümüze çarpıyor. Eski adı “ Dablar” olan Taraklı’nın Hellenestik dönemde “Bytinia” adını alan bölgenin içinde yer aldığı sanılıyor.

Evliya Çelebi seyahatnamesinde halkın şimşir kaşık ve tarak yapması sebebiyle adının tarakçı olduğunu söyler. Ancak zamanla ilçenin ismi Taraklı olarak anılmaya başlamıştır. Osmanlı’nın himayesine girdikten sonra bir çok eser bırakılmıştır.

Taraklı ilçesinde Yavuz Sultan Selim’in Mısır Seferi sırasında Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından 1517 yılında yaptırılan Yunus Paşa Camii, Taraklı evleri, Hisar, Taraklı Han, 7 asırlık çınar ağacı, tarihi hamam görülmeye değer eserlerden bazılarıdır.

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER