(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

SETA’dan Avrupa İslamofobi Raporu 2016 Sunumu

    Son dönemde mülteci krizinin büyümesi ve DEAŞ saldırılarının artmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde Müslümanlara karşı artan düşmanca, ayrımcı ve ırkçı söylem ve eylemler alarm verici düzeye gelmiştir. Bu sebepten ötürü İslamofobi Avrupa’nın barışı ve istikrarı için akut bir risk ve tehdit oluşturmaktadır. İslamofobi’ye olan farkındalığın artırılması adına SETA yıllık olarak çıkarmaya başladığı “Avrupa İslamofobi […]

SETA’dan Avrupa İslamofobi Raporu 2016 Sunumu
14 Eylül 2017 - 2:47 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Son dönemde mülteci krizinin büyümesi ve DEAŞ saldırılarının artmasıyla birlikte Avrupa ülkelerinde Müslümanlara karşı artan düşmanca, ayrımcı ve ırkçı söylem ve eylemler alarm verici düzeye gelmiştir. Bu sebepten ötürü İslamofobi Avrupa’nın barışı ve istikrarı için akut bir risk ve tehdit oluşturmaktadır.

İslamofobi’ye olan farkındalığın artırılması adına SETA yıllık olarak çıkarmaya başladığı “Avrupa İslamofobi Raporu” 27 ülkede İslamofobi ile ilgili gerçekleşen olayları kapsamaktadır.

15 Eylül 2017 tarihinde SETA, AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu’nun (ODIHR) Polonya’nın başkenti Varşova’da organize edeceği “İnsani Boyut Uygulama Toplantısı 2017” kapsamında “İslamofobi: Avrupa’nın Barış ve İstikrarı İçin Bir Tehdit” başlıklı bir alt etkinlik düzenleyecektir.

Etkinlikte geçen yılın raporunda yer alan bulgular ve Avrupa ülkelerinde şu ana kadar İslamofobi ile ilişkili gelişmeler değerlendirilecektir.

Etkinliğin konuşmacıları arasında “Avrupa İslamofobi Raporu” editörleri Enes Bayraklı ve Farid Hafez ile ODIHR Uzmanı Dermana Seta yer alacaktır.

Etkinlik son gelişmeler ışığında Avrupa ülkelerinde görünürlüğü giderek artan İslamofobi’ye dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.

Avrupa İslamofobi Raporu 2016 Sunumu


  • Tarih : 15/09/2017
  • Saat :18:15 : 19:45
  • Yer : Warsaw National Stadium
  • Bitiş  : 15/09/2017
  • Adres : PGE Narodowy, Plenary Hall

  • Moderatör :
  • Konuşmacılar :Dr. Enes Bayraklı, SETADr. Farid Hafez, Salzburg ÜniversitesiDermana Seta, AGİT / ODIHR

295_DikeyTt

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER