(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Saakaşvili, Timoşenko ile birlikte Ukrayna’ya döndü,

    Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve Ukrayna’da muhalefetteki Yeni Güçler Hareketi’nin lideri Mihail Saakaşvili, Ukrayna’ya girişi yasak olmasına rağmen kameraların önünde ülkeye geri döndü. Sınır muhafızları ile Saakaşvili’nin destekçileri arasında arbede yaşandı. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabriri Celal KILIÇ‘ın KİEV’den bildirdiğine göre, Muhalif lider Yuliya Timoşenko’nun da eşlik ettiği Saakaşvili, yandaşları tarafından sınırda coşkuyla karşılandı. […]

Saakaşvili, Timoşenko ile birlikte Ukrayna’ya döndü,
14 Eylül 2017 - 18:44 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ve Ukrayna’da muhalefetteki Yeni Güçler Hareketi’nin lideri Mihail Saakaşvili, Ukrayna’ya girişi yasak olmasına rağmen kameraların önünde ülkeye geri döndü.

Sınır muhafızları ile Saakaşvili’nin destekçileri arasında arbede yaşandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabriri Celal KILIÇ‘ın KİEV’den bildirdiğine göre, Muhalif lider Yuliya Timoşenko’nun da eşlik ettiği Saakaşvili, yandaşları tarafından sınırda coşkuyla karşılandı.

Mihail Saakaşvili,Yuliya Timoşenko ile ilgili görsel sonucu

Hakkındaki yolsuzluk iddialarının ardından Gürcistan’ı terk ederek Ukrayna’ya yerleşen Saakaşvili, iki yıl önce Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko tarafından Ukrayna vatandaşlığına geçirilip, Odessa ili Valisi olarak atanmıştı.

Poroşenko yönetimiyle ters düşmesi sonrasi ise valilikten istifa eden eski Gürcü lider, Yeni Güçler Hareketini kurarak muhalefete geçmişti.

Poroşenko’nun imzasıyla Ukrayna vatandaşlığından çıkarıldıktan sonra Ukrayna pasaportuyla önce ABD’ye, ardından Polonya’ya giden Saakaşvili, Ukrayna’da önümüzdeki sonbahar döneminden itibaren iktidar karşıtı protestolar organize edeceğini açıklamıştı.

Saakaşvili, eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko ile birlikte Polonya’nın Ukrayna sınırındaki Peremış şehrinden Ukrayna’ya gitmek üzere trene bindi. Ancak Ukrayna Demir Yolları’nın, Saakaşvili inene kadar trenin hareket etmemesi talimatı verdiği bildirildi. Garda toplanan kalabalık, trenin Saakaşvili’yi Ukrayna’ya götürmesi talebiyle uzun süre gösteri yaptı.

Tren istasyonunda açıklama yapan Saakaşvili ve eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko, Poroşenko yönetiminin “diktatörlük kurma” girişiminin önüne geçmek istediklerini söyledi.

Mihail Saakaşvili,Yuliya Timoşenko ile ilgili görsel sonucu

Ana muhalefetteki Vatan Partisi’nin lideri Timoşenko, Poroşenko’nun bizzat trenin Ukrayna’ya gitmemesi için talimat verdiğini savundu.

Bunun üzerine Saakaşvili ve Timoşenko, otobüs ile geldikleri “Şegini” sınır kapısından Ukrayna’ya giriş yaptı. Saakaşvili, sınırda çıkan arbedede destekçilerinin yardımıyla ülkeye girebildi.

KİEV, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER