(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Orhan Miroğlu: AK Parti’liler bile HDP’yi istiyordu

    AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu 7 Haziran seçimlerinde bölgedeki AK Parti seçmenlerinin bile HDP’nin Meclis’e girmesini istediğini savunurken, bunun tek sebebinin barış isteği olduğunu söyledi. AK Parti İlçe binasında yapılan toplantıda Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “Halk ve devlet arasındaki güven, güven bunalımları çok ayrı yerde duruyor. Ama siyaset kurumunun bu bölgede güven […]

Orhan Miroğlu: AK Parti’liler bile HDP’yi istiyordu
13 Eylül 2017 - 1:49 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu 7 Haziran seçimlerinde bölgedeki AK Parti seçmenlerinin bile HDP’nin Meclis’e girmesini istediğini savunurken, bunun tek sebebinin barış isteği olduğunu söyledi.

AK Parti İlçe binasında yapılan toplantıda Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “Halk ve devlet arasındaki güven, güven bunalımları çok ayrı yerde duruyor. Ama siyaset kurumunun bu bölgede güven vermesi gerekiyor. STK’larımız ve aydınlarımız olacaksa AK Parti’nin bu yürüyüşünü, bölgedeki siyasi varlığını güçlendirmekten başka çaremiz yok. Bu zayıfladığı zaman ne olur? Haziran seçimlerinden sonra ne yaşadıysak inanın o olur. Hepimiz çok büyük bir endişeyle karşı karşıya kaldık. Bölge halkının yüzde 80’ini, hatta AK Partililer bile HDP’nin barajı aşıp Meclise gitmesini istiyordu. 

Bunun tek sebebi barış olsun, huzur olsun artık, çözümü dağlarda bomba koyarak aramasın, siyasetin kanallarını kullansın ve Meclisin bütün imanlarının gücü oranında hayata geçirsin diye halk, bu partinin Mecliste, temsil edilmesini istedi. Ama temsil edildikten sonra yaşadığımız şeyler, hemen çok güçlü şekilde çatışma ortamına girmesi, bu arkadaşların siyasetin güçlenmesi, demokrasi ve siyasetin sınırlarının genişlemesi, hak ve taleplerinin peşinde koşacak imkanlar yaratmamız, bütün bunlar onların hiçbir şekilde gündeminde olmadı” dedi.

AK Parti’nin 2019 seçimlerine şimdiden güçlü bir şekilde hazırladığını söyleyen Miroğlu, CHP’nin iktidara gelmesi halinde bile ülkeyi yönetemeyeceğini öne sürerken şöyle konuştu:

“Ama ben CHP’yi iyi gözleyen biri olarak tek parti dönemleri dahil, neler yaptığını çok iyi bilen ve ona ait görüşleri olan biri olarak şunu söylüyorum. CHP Türkiye’yi yönetmeye hazır bir parti değil. Bu çok nettir. Hele Ortadoğu’daki bu kadar meselenin olduğu, bu kadar bela, bu kadar savaşın olduğu bir dönemde inanın yolunu bulamaz. Türkiye’ye mili ve ulusal bir strateji oluşturamaz. Ve maalesef çok kötü bir biçimde Türkiye ile yabancı güçler oynamaya devam eder. Bu oyunun sonunda üniter birliğimizi tehdit edecek duruma getirir. CHP’nin yönetteceği bir Türkiye, bölge yönetmesi kapasitesi ve kabiliyeti azalan bir Türkiye olur.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER