(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

    -Bakan Soylu: Hakkari’de ölenlerin PKK’da kaydı var İçişleri Bakanı Soylu, SİHA’lar ‘Sivilleri vurdu’ yalanına cevap verdi. Bakan Soylu, ‘Hakkari’de ölenlerin PKK’da kaydı var’ dedi. Güvenlik önlemlerinin konuşulduğu toplantıda Meclis’in açılmasının ardından devreye girecek olan drone sistemi konusunun gündeme gelmesi üzerine TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, “Meclis’te drone istemiyoruz. İnsansız hava […]

13 Eylül 2017 - 0:08 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

-Bakan Soylu: Hakkari’de ölenlerin PKK’da kaydı var

İçişleri Bakanı Soylu, SİHA’lar ‘Sivilleri vurdu’ yalanına cevap verdi.

Bakan Soylu, ‘Hakkari’de ölenlerin PKK’da kaydı var’ dedi.

Güvenlik önlemlerinin konuşulduğu toplantıda Meclis’in açılmasının ardından devreye girecek olan drone sistemi konusunun gündeme gelmesi üzerine TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, “Meclis’te drone istemiyoruz. İnsansız hava araçları insanları öldürüyor” ifadesini kullandı. Buldan, Hakkari’deki SİHA tartışmalarını gündeme getirdi ve Hakkari’de ölenlerin siviller olduğunu iddia etti.
SOYLU’DAN CEVAP GECİKMEDİ
“Aileyi bizzat tanıyorum” ifadelerini kullanan Buldan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepki göstererek, ölenlerin ve öldürülenlerin sivil olmadığını, terör örgütü PKK’lı olduğunu belirtti ve isim verdi. Soylu, öldürülenlerden birisinin isminin Mustafa Tarhan, diğerinin ise “Piro” kod adlı bir terörist olduğunu ve terör örgütü PKK’ya kaydı olduğunu söyledi.
Soylu, ayrıca  “Piro kod adlı teröristin bir polisi şehit ettiğini” söyledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER