(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Mısır-ABD ortak askeri tatbikatı başladı

    Mısır ordusunun 8 yıl aradan sonra ABD ile “Parlak Yıldız 2017 (Bright Star)” adlı ortak askeri tatbikata başladığı bildirildi. Ordudan yapılan yazılı açıklamada, tatbikatın, ülkenin kuzeybatısındaki El-Alemeyn bölgesinde yer alan Muhammed Necib askeri üssünde 20 Eylül’e kadar devam edeceği belirtildi. Açıklamada, tatbikat kapsamında uluslararası çerçevede stratejik konular ve terörle mücadeleyle alakalı fikir alışverişinde […]

Mısır-ABD ortak askeri tatbikatı başladı
11 Eylül 2017 - 1:14 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Mısır ordusunun 8 yıl aradan sonra ABD ile “Parlak Yıldız 2017 (Bright Star)” adlı ortak askeri tatbikata başladığı bildirildi.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, tatbikatın, ülkenin kuzeybatısındaki El-Alemeyn bölgesinde yer alan Muhammed Necib askeri üssünde 20 Eylül’e kadar devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, tatbikat kapsamında uluslararası çerçevede stratejik konular ve terörle mücadeleyle alakalı fikir alışverişinde bulunulacak bir seminerin de düzenleneceği kaydedildi.

ABD ile Mısır arasında 1981 yılından itibaren her iki yılda bir yapılan askeri tatbikat, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in halk ayaklanmasıyla devrilmesinin ardından ortaya çıkan siyasi karmaşa nedeniyle 2011’de iptal edilmiş, sonraki yıllarda da düzenlenmemişti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER