(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Sabuncubeli Tüneli’nde ışık göründü

    İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya indirecek tünelde ışık göründü.  Başbakan Binali Yıldırım, “35 İzmir 35 Proje” vaadi içinde yer alan Sabuncubeli Tüneli’nin iki ucunu birleştirecek son duvarı, törenle yıktı. Manisa’nın kurtuluşu olan 8 Eylül’ü, İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’e bağlayan gece yarısı gerçekleşen törende, İzmir Valisi Erol Ayyıldız Başbakan Binali Yıldırım’ı Türk Bayrağı ile […]

Sabuncubeli Tüneli’nde ışık göründü
10 Eylül 2017 - 3:21 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya indirecek tünelde ışık göründü.

 Başbakan Binali Yıldırım, “35 İzmir 35 Proje” vaadi içinde yer alan Sabuncubeli Tüneli’nin iki ucunu birleştirecek son duvarı, törenle yıktı.

Manisa’nın kurtuluşu olan 8 Eylül’ü, İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül’e bağlayan gece yarısı gerçekleşen törende, İzmir Valisi Erol Ayyıldız Başbakan Binali Yıldırım’ı Türk Bayrağı ile karşıladı.

Başbakan Yıldırım, Evliya Çelebi’nin “Korkunç Sabuncubeli” olarak bahsettiği 580 metre rakımlı geçidin, tünel ile 15 dakikada aşılacağını, ayrıca sürücülerin 14 tehlikeli virajdan kurtulacağını söyledi.

“40 bin araç geçiyor”

Başbakan Yıldırım, “Eylül 2011’de başladık, 2018 1 Temmuz’da bütünüyle tamamlanacak. Yaklaşık 40 bin araç geçiyor, can kaybı kazalar azalacak, fazladan yakıt tüketimi ortadan kalkmış olacak.”

Sabuncubeli Tüneli, her biri 4 bin 70 metre uzunluğundaki 2 tüp geçitten oluşacak.

10 ay sonra tamamlanacak tünel, bağlantı yollarıyla birlikte 6 bin 600 metre uzunluğunda olacak.

500 milyon liraya mal olması beklenen Sabuncubeli Tüneli, İzmir ile Manisa arasındaki mesafeyi 15 dakikaya indirecek.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER