(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

BRICS zirvesinde konuştu: Avustralya ve Avusturya’yı karıştıran bir ülke ile diyalog zor

    BRICS Liderler Zirvesi’nde Rusya’nın diplomatik temsilciliklerini hedef alan ABD’yi eleştiren Rusya lideri Putin, Avustralya ile Avusturya’yı karıştıran bir ülke ile diyaloğa devam etmenin zor olduğunu söyledi. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın haberine göre, Putin, ABD Başkanı Trump’la ilişkileri konusunda da “Trump kendi ülkesinin çıkarlarıyla ilgileniyor, ben de kendi ülkemin…” dedi. Putin, “ABD’nin diplomat sayımızda […]

BRICS zirvesinde konuştu: Avustralya ve Avusturya’yı karıştıran bir ülke ile diyalog zor
09 Eylül 2017 - 0:36 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

BRICS Liderler Zirvesi’nde Rusya’nın diplomatik temsilciliklerini hedef alan ABD’yi eleştiren Rusya lideri Putin, Avustralya ile Avusturya’yı karıştıran bir ülke ile diyaloğa devam etmenin zor olduğunu söyledi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın haberine göre, Putin, ABD Başkanı Trump’la ilişkileri konusunda da “Trump kendi ülkesinin çıkarlarıyla ilgileniyor, ben de kendi ülkemin…” dedi.

Putin, “ABD’nin diplomat sayımızda azaltmaya gitme hakkı var. Ancak bunun böyle hoyrat bir şekilde yapılması ayrı bir konu. Avusturya ve Avustralya’yı karıştıran bir ülke ile diyalog kurmak zor. Ancak yapılacak bir şey yok. Görünüşe göre ABD yönetimindeki siyasi kültür yapılanmasının düzeyi bu.”

PUTİN BASIN TOPLANTISI ile ilgili görsel sonucu

ABD’nin ülkedeki Rusya diplomatik mülklerini kapatmasına değinen Putin, Washington’ın siyasi kültür inşa etme konusunda yetersiz olduğunu ifade etti.

Putin, Moskova’nın iki ülkenin diplomat sayısını tam anlamıyla eşitleyebilmek için diplomat sayısında 155 kişi azaltmaya gidip gitmeme konusunda karar verme hakkına sahip olduğunu belirtti.

‘KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYACAĞIM, ABD’NİN YARGI SİSTEMİNİN NASIL İŞLEDİĞİNİ GÖRELİM’

Putin, şimdilik böyle bir azaltmaya gitmeyeceklerini ama mahkemeye başvuracaklarını vurguladı: “ABD’nin Rusya’nın diplomatik mülkleriyle ilgili yaptıkları görülmemiş bir şey. Bizi kendi mülklerimizi kullanmaktan yoksun bıraktılar. Bu, mülkiyet hakkımızı kullanmamıza yönelik açıkça bir ihlal. Rusya Dışişleri Bakanlığı’na konuyu mahkemeye taşıması için talimat vereceğim. ABD’nin yargı sisteminin nasıl işlediğini görelim.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin - ABD Başkanı Donald Trump

‘İLİŞKİLERDE UZLAŞI NOKTALARI BULUNABİLİR’

Öte yandan Putin, ABD ile Rusya arasındaki ikili ve uluslararası sorunların çözülmesi için, ABD Başkanı Donald Trump’ın dediği gibi uzlaşı noktaları bulunabileceğini ifade etti.

Putin, Trump hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açılma olasılığı ile ilgili yorum yapmayı da reddetti: “Bizim açımızdan ABD’deki siyasi süreçler hakkında yorum yapmak doğru değil, bu onların işi.”

putin TRUMP ile ilgili görsel sonucu

TRUMP DAMAT DEĞİL, BEN DE GELİN DEĞİLİM, BURADA DEVLET İŞLERİYLE UĞRAŞIYORUZ’

Putin, Trump konusunda hayal kırıklığına uğrayıp uğramadığı sorusuna da şöyle yanıt verdi: “Trump bir damat değil, ben de gelin ya da damat değilim. Burada devlet işleriyle uğraşıyoruz. Burada hayal kırıklığı yaşamak ya da yaşamamak yönündeki bir soru kulağa safça geliyor.”

Putin açıklamalarına “Her ülkenin kendi çıkarları var. Trump kendi ülkesinin çıkarlarıyla ilgileniyor, ben de kendi ülkemin…” sözleriyle devam

 MOSKOVA, UHA Haber

HABER : Celal KILIÇ

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER