(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Adalet Bakanı Gül: Hukuk açısından çok büyük bir skandal

    Adalet Bakanı Gül, ABD’deki davaya Zafer Çağlayan’ın dahil edildiği iddialarıyla ilgili, ‘Bu iddialar aslında FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış, atılmış bir sakızdır. Bu sakızı çiğnemeye çalışmak çok büyük bir skandaldır.’ dedi. Adalet Bakanı Gül, ABD‘deki davaya eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan‘ın dahil edildiği iddialarına ilişkin, “Bu iddialar aslında Türkiye’de Türk Devleti’ni ele geçirmeye çalışan FETÖ […]

Adalet Bakanı Gül: Hukuk açısından çok büyük bir skandal
09 Eylül 2017 - 0:26 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Adalet Bakanı Gül, ABD’deki davaya Zafer Çağlayan’ın dahil edildiği iddialarıyla ilgili, ‘Bu iddialar aslında FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış, atılmış bir sakızdır. Bu sakızı çiğnemeye çalışmak çok büyük bir skandaldır.’ dedi.

Adalet Bakanı GülABD‘deki davaya eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan‘ın dahil edildiği iddialarına ilişkin, “Bu iddialar aslında Türkiye’de Türk Devleti’ni ele geçirmeye çalışan FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış, atılmış bir sakızdır. Bu sakızı alıp çiğnemeye çalışmak gerçekten hukuk devleti bakımından, hukuk açısından çok büyük bir skandaldır.” dedi.

Bakan Gül, Haliç Kongre Merkezi’nde katılacağı program öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, son zamanlarda basına da yansıdığı şekliyle, ABD’de Türkiye’de bazı isimlere yönelik iddianameler hazırlandığının kamuoyuna ve basına yansıdığını hatırlattı.

Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu vurgulayan Gül, şöyle konuştu:

“Türkiye’de hukuk, işleyen bir sistem olarak, bağımsız, tarafsız bir şekilde hayatiyetini sürdürmektedir. Türkiye’de eski bakanlık yapmış arkadaşımız ve ilgilerle, vatandaşlarımızla ilgili yapılan bu iddianamelerin hukuki bir tarafı bulunmamaktadır. Esasen Türk kamuoyu da bu iddiaları 17-25 Aralık sürecinde çok duydu. ABD’de muhtemelen belli ekiplerin hazırlamış olduğunu düşündüğümüz, yani ABD’nin kendi devlet ya da yargının ortak kararı olarak değil de farklı birtakım iddialarla, siyasi mülahazalarla hazırlandığını düşündüğümüz bir iddianame söz konusu. Bu iddianamede ortaya konan ifadelerin, 17-25 Aralık darbe girişiminde söylenen iddiaların birebir örtüştüğü konularla aynı olması çok dikkat çekici ve bu iddianameyi hazırlayan kişilerin de FETÖ terör örgütüyle irtibatlarının basına, kamuoyuna yansıdığı da bir gerçek. Dolayısıyla bu iddialar aslında Türkiye’de Türk Devleti’ni ele geçirmeye çalışan FETÖ terör örgütü mensuplarınca kullanılmış, atılmış bir sakızdır. Bu sakızı alıp çiğnemeye çalışmak gerçekten hukuk devleti bakımından, hukuk açısından çok büyük bir skandaldır. Ben bunun ABD hukuk sisteminin de itibarına gölge düşüreceğini düşünüyorum, inanıyorum.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER