(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

FETÖ’den tutuklu eski Tuğgeneral Gülmez, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

    Afyonkarahisar eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, 15 Temmuz sonrası tutuklu olarak yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Gülmez ve avukatı hazır bulundu. 15 Temmuz sonrası başlatılan FETÖ soruşturmasında tutuklanan Gülmez, duruşmada bir kez daha […]

FETÖ’den tutuklu eski Tuğgeneral Gülmez, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
08 Eylül 2017 - 2:25 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Afyonkarahisar eski İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmet Gökhan Gülmez, 15 Temmuz sonrası tutuklu olarak yargılandığı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) davasında adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Gülmez ve avukatı hazır bulundu. 15 Temmuz sonrası başlatılan FETÖ soruşturmasında tutuklanan Gülmez, duruşmada bir kez daha savunma yaparak örgüt ile herhangi bir bağlantısının olmadığını savundu.

Gülmez, darbe gecesi kendisini arayan dönemin valisine garnizonda her şeyin yolunda olduğunu ve kendisinin demokrasiden ve milli iradeden yana olduğunu beyan ettiğini ifade etti.

Duruşmada o tarihte Garnizon Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şubede görev yapan Astsubay Mehmet Ali Bozbek tanık olarak dinlendi.

Tanık ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcısı sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini yönünde mütalaada bulundu.

Duruşmada verilen kısa bir aradan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, Gülmez’in adli kontrol şartı ile tahliyesine, bir sonraki duruşmanın ise 15 Kasım’da görülmesine karar verdi.

Öte yandan, Gülmez’in 417 gündür cezaevinde olduğu öğrenildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER