(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Öfkeli halktan Arakan tepkisi: Endonezya’daki Myanmar Büyükelçiliğini ateşe verdiler

    Arakanlı Müslümanlara uygulanan zulme tepki gösteren öfkeli halk Endonezya’daki Myanmar Büyükelçiliğini yaktı. Jakartapost’da yer alan habere göre, Endonezya başkenti Cakarta’da hizmet veren Myanmar Büyükelçiliği binasına molotofkokteyli atılması sonucu küçük çaplı yangın çıktı. Cakarta Emniyet Sözcüsü Argo Yuwono, yaptığı açıklamada, “Bugün, Myanmar’ın Cakarta Büyükelçiliği önünde duran bir araçtan binaya doğru molotofkokteyli ile bir saldırı […]

Öfkeli halktan Arakan tepkisi: Endonezya’daki Myanmar Büyükelçiliğini ateşe verdiler
04 Eylül 2017 - 1:07 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Arakanlı Müslümanlara uygulanan zulme tepki gösteren öfkeli halk Endonezya’daki Myanmar Büyükelçiliğini yaktı.

Jakartapost’da yer alan habere göre, Endonezya başkenti Cakarta’da hizmet veren Myanmar Büyükelçiliği binasına molotofkokteyli atılması sonucu küçük çaplı yangın çıktı.

Cakarta Emniyet Sözcüsü Argo Yuwono, yaptığı açıklamada, “Bugün, Myanmar’ın Cakarta Büyükelçiliği önünde duran bir araçtan binaya doğru molotofkokteyli ile bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası küçük çaplı bir yangın meydana gelirken yaralanan olmadı.” ifadelerini kullandı.

Myanmar’da artan gerilimler nedeniyle saldırının gerçekleşme ihtimali olduğunu söyleyen Yuwono, güvenlik önlemlerinin arttırıldığını ve saldırganları tespit etmeye çalıştıklarını kaydetti.

Myanmar’ın Arakan eyaletinde ordu ve Budist milliyetçilerin Arakanlı Müslümanlara yönelik saldırıları nedeniyle dün Myanmar’ın Cakarta Büyükelçiliği binası önünde, bugün de kent merkezinde protestolar düzenlenmişti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER