(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanlığı’ndan Almanya’ya sert tepki

    Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki müzakerede Türkiye’ye yönelik eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. İbrahim Kalın’ın açıklamaları şöyle: “Dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki seçim tartışması programına Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın damga vurması bir tesadüf değil. Almanya & Avrupa’nın temel & acil sorunlarının adeta yok sayılarak Türkiye-Erdoğan’a […]

Cumhurbaşkanlığı’ndan Almanya’ya sert tepki
04 Eylül 2017 - 11:14 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki müzakerede Türkiye’ye yönelik eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

İbrahim Kalın’ın açıklamaları şöyle:

“Dün akşam Merkel ile Schulz arasındaki seçim tartışması programına Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın damga vurması bir tesadüf değil.

Almanya & Avrupa’nın temel & acil sorunlarının adeta yok sayılarak Türkiye-Erdoğan’a saldırılması,Avrupa’daki ufuk daralmasının yansıması.

Avrupa’daki Türkiye karşıtlığı, temel sorunları öteleme ve düşman bir ‘öteki’ üzerinden kendini rahatlatma aracına dönüşmüş durumda.

Kendini, hasım bir öteki üzerinden tanımlayan toplumlar kendi kimliklerini hiç bir zaman bulamazlar. Bu en çok o topluma zarar verir.

Ana akım Alman siyasetinin popülizme ve ötekileştirmeye-düşmanlaştırmaya boyun eğmesi sadece ayrımcılığı ve ırkçılığı körükler.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER