(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

    Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesini en güçlü şekilde kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuk ile bölgesel barış ve güvenliği hiçe sayarak yaptığı hidrojen bombası denemesini sorumsuz ve kışkırtıcı bir hareket olarak görüyor, en güçlü şekilde kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: “Kore […]

04 Eylül 2017 - 0:18 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kore’nin hidrojen bombası denemesini en güçlü şekilde kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuk ile bölgesel barış ve güvenliği hiçe sayarak yaptığı hidrojen bombası denemesini sorumsuz ve kışkırtıcı bir hareket olarak görüyor, en güçlü şekilde kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.
Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:
“Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin (KDHC) 3 Eylül 2017 tarihinde uluslararası hukuk ile bölgesel barış ve güvenliği hiçe sayarak yaptığı hidrojen bombası denemesini sorumsuz ve kışkırtıcı bir hareket olarak görüyor, en güçlü şekilde kınıyoruz.”
Kuzey Kore yetkilileri, yeni geliştirdikleri kıtalar arası balistik füzeye yüklenebilecek bir hidrojen bombasını denediklerini açıklamıştı. Deneme sonucu bölgede sabah saatlerinde sarsıntı meydana gelmişti. Kuzey Kore basınındaki haberlerde, denemenin, ülkenin lideri Kim Jong-un’un emriyle yapıldığı ve başarılı olduğu duyurulmuştu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER