(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Gürcistan’da çok uluslu ortak askeri tatbikat

    Gürcistan, ABD, Azerbaycan, Bulgaristan, Letonya, Ermenistan, Romanya ve Ukrayna’nın katılacağı çok uluslu ortak askeri tatbikat, 3-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Gürcistan Savunma Bakanlığının internet sitesindeki açıklamada, ülkenin Akhaltsikhe kentine yakın Orfolo askeri poligonunda yapılacak tatbikata, toplam bin 500 askerin katılacağı belirtildi. Açıklamada, tatbikata katılacak ABD’li askerlerin ülkeye geldiği ifade edilerek, tatbikata, Gürcistan, ABD, Azerbaycan, […]

Gürcistan’da çok uluslu ortak askeri tatbikat
03 Eylül 2017 - 1:43 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Gürcistan, ABD, Azerbaycan, Bulgaristan, Letonya, Ermenistan, Romanya ve Ukrayna’nın katılacağı çok uluslu ortak askeri tatbikat, 3-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Gürcistan Savunma Bakanlığının internet sitesindeki açıklamada, ülkenin Akhaltsikhe kentine yakın Orfolo askeri poligonunda yapılacak tatbikata, toplam bin 500 askerin katılacağı belirtildi.

Açıklamada, tatbikata katılacak ABD’li askerlerin ülkeye geldiği ifade edilerek, tatbikata, Gürcistan, ABD, Azerbaycan, Bulgaristan, Letonya, Ermenistan, Romanya ve Ukrayna’nın katılacağı kaydedildi. Tatbikat, ABD ve Gürcistan ortak girişimiyle düzenleniyor.

Öte yandan, Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria’nın, tatbikata katılacak ülkelerin askeri ataşeleriyle bugün bir araya geldiği öğrenildi.

İzoria’nın ataşelerle yaptığı görüşmede, “Agile Spirit 2017” tatbikatının, Gürcistan ordusunun NATO ile uyumluluğunun artırılması, partner ülkelerle ortak çalışma imkanlarını güçlendirmesinin yanı sıra bölgede barış ve istikrarı sağlamayı amaçladığını ifade ettiği belirtiliyor.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER