(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bomba”Baykal” iddiası doğrulandı…

    -Deniz Baykal’ın protokol sırasından Aykut Erdoğdu tarafından kaldırıldığını CHP’li Metin Lütfi Baydar da doğruladı CHP’nin sözde adalet kurultayındaki programda Deniz Baykal’ın protokol sırasından Aykut Erdoğdu tarafından kaldırıldığını CHP’li Metin Lütfi Baydar da doğruladı. CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği sözde Adalet Kurultayı’nda yaşanan protokol krizi CHP’yi karıştırdı. KELİMESİ KELİMESİNE DOĞRU Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın haberi […]

Bomba”Baykal” iddiası doğrulandı…
03 Eylül 2017 - 0:09 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

-Deniz Baykal’ın protokol sırasından Aykut Erdoğdu tarafından kaldırıldığını CHP’li Metin Lütfi Baydar da doğruladı

CHP’nin sözde adalet kurultayındaki programda Deniz Baykal’ın protokol sırasından Aykut Erdoğdu tarafından kaldırıldığını CHP’li Metin Lütfi Baydar da doğruladı.

CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği sözde Adalet Kurultayı’nda yaşanan protokol krizi CHP’yi karıştırdı.
KELİMESİ KELİMESİNE DOĞRU
Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın haberi yalanlaması üzerine olay anında Baykal’ın en yakınında bulunan Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, haberin kelimesi kelimesine doğru olduğunu söyledi.
Baydar, “Biz Deniz beyle beraber geldik, öne oturduk. Oturduğumuz andan itibaren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve Genel Başkan’ın ön sıraya oturacağı ifade edildi. Deniz Bey’e ilgi çok yüksekti. Programın başlamasına yakın da protokole giderek oturdu. Baykal’ın oturması ile anonslar başladı. Anonslarda ‘CHP’li vekillerin ön sıralarda oturmaması’ istenildi. Anonsları bizzat CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu yaptı. Deniz Bey de ‘hadi kalkalım biz’ dedi. Biz de arkaya geçtik. Olay budur” dedi.
BİR DE ANONS SKANDALI 
Baydar, “Anonslarda bir skandal daha yaşandı. ‘Eski Genel Başkanlarımızdan Altan Öymen de aramızda’ diye anons yapıldı. Ancak Öymen Adalet Kurultayı’na katılmamıştı. Adalet Kurultayı’na katılmayan Altan Öymen’in ismi ‘aramızda’ diye anons edilirken CHP’nin İkinci Kurucu Genel Başkanı olarak adını Türk siyasi tarihine yazdıran CHP’nin bir önceki Genel Başkanı olan Deniz Baykal’ın adı ise hiç anılmadı” diye konuştu.
TARTIŞMAYA GİRMEDİ
Dün tartışmaya girmeyen Baykal, Arakan’da BM’nin duyarlılık sergilemekten uzak olduğunu söyleyerek adım atılmasını istedi.
SÖYLEYENE BAKARIM ÖNCE!
CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a en yakın isimlerden biri olan Mehmet Sevigen de Aykut Erdoğdu’yu sert sözlerle eleştirdi. Mehmet Sevigen, “ Deniz Bey her zamanki gibi kibarlık gösterip kalktı. Ben olsaydım kalkmazdım. Mevlana’dan çok sevdiğim bir söz var.  ‘Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye’ Söyleyeceklerim budur” diye konuştu.
HEPİMİZİ RAHATSIZ ETTİ 
Eski CHP Milletvekillerinden Prof. Dr. Esfender Korkmaz ise, “Deniz Baykal’ın toplumdaki yeri milletin takdirindedir.  Millettin gönlündedir. Henüz geleceği belli olmayan bir aykırı partilinin kendisine yaptığı yanlıştır.  Bu onun kendisini ilgilendirir. Deniz Baykal’ın toplumdaki yerine değer kaybettirmez. CHP’de parti terbiyesi var. Kendi koyduğu prensiplere karşı yine birinin yanlış yapması yalnız Deniz Baykal’ı değil hepimizi rahatsız etmiştir” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER