(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

TİKA Başkanı Çam Sudan’ı ziyaret etti

    Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Sudan’ın başkenti Hartum’da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Kurban Bayramı namazını Uluslararası Afrika Üniversitesi Camisinde eda etti. Namazın ardından Çam, eşi AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ile […]

TİKA Başkanı Çam Sudan’ı ziyaret etti
02 Eylül 2017 - 9:42 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Sudan’ın başkenti Hartum’da üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Kurban Bayramı namazını Uluslararası Afrika Üniversitesi Camisinde eda etti.

Namazın ardından Çam, eşi AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ile Rektör Kemal Muhammed Ubeyd’i ziyaret etti.Ziyaretin ardından üniversite bahçesinde kurbanlarını kesen Çam çifti, üniversite öğrencisi evli çiftlerle bir araya geldi.

Öte yandan TİKA Hartum Koordinatörlüğü, Afrika Üniversitesinde ihtiyaç sahibi yaklaşık 500 öğrenci aileye kurban dağıttı. TİKA Başkanı Serdar Çam, üniversite bahçesinde çocuklara bayram harçlığı ve hediyeler verdi.Bayramda Afrika’da bulunmanın mutluluk verdiğini söyleyen Çam, “Güzel bir günde güzel insanlarla birlikteyiz.

Kardeşler ancak bir araya gelirse güçlü olabilir. İşte o zaman mazlumlara yardım edilebilir.” dedi.Arakan’daki Müslümanlar için dua isteyen Çam, Türkiye’nin her zaman mazlumların yanında olduğunu vurguladı.Rektör Ubeyd de TİKA’nın üniversiteye yaptığı tadilatı unutamayacaklarını, Sudanlıların bu çalışmaları takdirle karşıladığını söyledi.Çam, buradaki ziyaretinin ardından, TİKA’nın onaracağı Osmanlı Devleti döneminde inşa edilen tarihi yapıları inceledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER