(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Mahir Ünal, ‘Asıl amaç FETÖ davalarını hükümsüz kılmak’

    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin Adalet Kurultayı sonrasında yayımladığı bildirgeyi, ”utanç belgesi” olarak nitelendirdi. Yazılı açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “CHP’nin düzenlemiş olduğu sözde “Adalet” Kurultayı, adalet mefhumunu istismar etme tarzıyla siyaset tarihimize bir utanç belgesi olarak geçecek bir sonuç […]

Mahir Ünal, ‘Asıl amaç FETÖ davalarını hükümsüz kılmak’
31 Ağustos 2017 - 0:37 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin Adalet Kurultayı sonrasında yayımladığı bildirgeyi, ”utanç belgesi” olarak nitelendirdi.

Yazılı açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “CHP’nin düzenlemiş olduğu sözde “Adalet” Kurultayı, adalet mefhumunu istismar etme tarzıyla siyaset tarihimize bir utanç belgesi olarak geçecek bir sonuç bildirgesi yayımlamıştır.” dedi.

Ünal, sonuç bildirgesinin hedefinin, uluslararası alanda Türkiye’ye saldıran kesimlere temel oluşturmak olduğunu kaydetti.

Açıklamada; FETÖ’nün düzenlediği MİT tırları operasyonu üzerinden Türkiye’yi yargılatmayı amaçlayan büyük kumpasın bir parçası olan Kılıçdaroğlu, bugün Türk yargısına saldırarak 15 Temmuz işgalcisi FETÖ’cülerin yargılanmasını, uluslararası alanda hükümsüz kılacak bir girişim içindedir” sözlerine yer verildi.

Mahir Ünal, ahlaki ve siyasi meşruiyeti gözeten bir adalet mücadelesinin, Anayasa’yı “gayrımeşru”, seçilmiş hükümeti “sivil dikta” ve seçilmiş Cumhurbaşkanını “diktatör” ilan ederek yapılamayacağını da vurguladı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER