(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bankalararası Kart Merkezi kredi kartı kullanıcılarını bayram alışverişi için uyardı

    BKM, bayram tatilinde kredi ve banka kartıyla güvenli işlem için yapılması gerekenleri açıkladı. Dikkat edin, dolandırılmayın… Bankalararası Kart Merkezi (BKM), bayram tatilinde kredi veya banka kartı kullananlara uyarıda bulundu. Kurum; dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı: -Kartınızı ödeme yapmak için verdiğinizde POS cihazı dışında başka bir cihazdan geçirilmediğinden,ödeme yaptıktan sonra kartı geri aldığınızdan ve […]

Bankalararası Kart Merkezi kredi kartı kullanıcılarını bayram alışverişi için uyardı
31 Ağustos 2017 - 0:51 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

BKM, bayram tatilinde kredi ve banka kartıyla güvenli işlem için yapılması gerekenleri açıkladı. Dikkat edin, dolandırılmayın…

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), bayram tatilinde kredi veya banka kartı kullananlara uyarıda bulundu. Kurum; dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:

-Kartınızı ödeme yapmak için verdiğinizde POS cihazı dışında başka bir cihazdan geçirilmediğinden,ödeme yaptıktan sonra kartı geri aldığınızdan ve kart numaranızın not edilmediğinden emin olun.

-ATM’lerde işlem yaparken tanımadığınız kişilerden yardım almayın. İşlem yaptığınız ATM’de özel olarak yerleştirilmiş bir cihazdan şüphe duyarsanız derhal bankanıza haber verin.

-Kartınızın, çekmek istediğiniz paranızın ATM’de sıkışması durumunda kendi telefonunuzdan derhal bankanızı arayın, kartınızı kapattırmadan ATM başından ayrılmayın.

-İnternetten alışveriş yaparken bilinen ve güvenilir siteleri tercih edin. İşlemlerinizi güncel anti-virüs yazılımları ile korunan, güvendiğiniz cihazlar üzerinden gerçekleştirin. Girmek istediğiniz sitenin adresini tarayıcınıza kendiniz yazarak bu tarz bağlantıların içlerine gizlenmiş zararlı yazılımlarıönleyebilirsiniz.

-Sosyal paylaşım sitelerini kullanıp sizden güvenlik açısından kritik bilgileri (şifre vb) almayı deneyen dolandırıcılara dikkat edin.

-SMS, e-posta, sosyal medya üzerinden yönlendirilen veya arama motorları üzerinden giriş yapılan web sitelerinin adreslerinin bankanıza ait olduğundan emin olun.

-Sertifikalarını mutlaka kontrol edin. Bankalara aitmiş görüntüsü verilen sitelere, banka logosu ve adı kullanılsa bile kart ve kişisel bilgilerinizi isteyen e-postalara itibar etmeyin.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER