(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Birbirlerine girdiler…

    -Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi Schulz ve Merkel birbirine girdi Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi Türkiye’yle ilişkileri geren Alman siyasetçiler, aralarında da sert tartışmalar yaşıyor. Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimler öncesi siyasetçilerin ortak hedefi Türkiye oldu. Seçim kampanyalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan karşıtlık üzerine kuran siyasetçiler, zaman zaman kendi aralarında da tartışıyor. […]

Birbirlerine girdiler…
27 Ağustos 2017 - 0:00 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

-Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi Schulz ve Merkel birbirine girdi

Eylül ayında yapılacak seçimler öncesi Türkiye’yle ilişkileri geren Alman siyasetçiler, aralarında da sert tartışmalar yaşıyor.

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimler öncesi siyasetçilerin ortak hedefi Türkiye oldu.
Seçim kampanyalarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan karşıtlık üzerine kuran siyasetçiler, zaman zaman kendi aralarında da tartışıyor.
Seçimlerde, Almanya Başbakanı Angela Merkel’e rakip olan Avrupa Parlamentosu eski başkanı Martin Schulz, Merkel’in ABD politikalarını sert bir dille eleştirdi.
MERKEL TRUMP’IN UYSAL KIZI
Merkel’in kuvvetli olduğu kentlere gidip oy toplamayı amaçlayan Schulz, “Merkel ABD’ye çok yakın. Başkan Donald Trump’ın uysal kızı gibi davranıyor.” ifadelerini kullandı.
ABD’NİN NÜKLEER SİLAHLARI KALDIRILACAK
Schulz, konuşmasının devamında ABD’nin Almanya’daki nükleer silahlarını da kaldıracağını belirtti. Bu sözler de Alman medyasında geniş yer buldu.
MERKEL TRUMP’A SAYGI DUYUYOR
Seçim kampanyalarında konuşan Angela Merkel ise Donald Trump’a olan saygısını yineledi.
Almanya Başbakanı, “Trump’ın seçim kazanarak geldiğini görüyorum. Demokratik bir şekilde seçilmiş bir başkandır. Ona saygı duymak gerekir.” diye konuştu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER