(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım’dan Celal Bayar mesajı

    Başbakan Yıldırım,3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı vefatının 31. yılında rahmetle anarak, “Celal Bayar, Türkiye’nin daha demokratik bir yapıya kavuşması için mücadele etmiş önemli bir devlet adamımızdır.” dedi. Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Binali Yıldırım, 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı vefatının 31. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayar’ı rahmetle anan Yıldırım, “Celal Bayar, Türkiye’nin […]

Başbakan Yıldırım’dan Celal Bayar mesajı
23 Ağustos 2017 - 0:45 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Başbakan Yıldırım,3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı vefatının 31. yılında rahmetle anarak, “Celal Bayar, Türkiye’nin daha demokratik bir yapıya kavuşması için mücadele etmiş önemli bir devlet adamımızdır.” dedi.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Binali Yıldırım, 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ı vefatının 31. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayar’ı rahmetle anan Yıldırım, “Celal Bayar, Türkiye’nin gelişmesi, güçlenmesi ve daha demokratik bir yapıya kavuşması için mücadele etmiş önemli bir devlet adamımızdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında ‘Galip Hoca’ kimliğiyle öncü bir rol üstlenen Celal Bayar, siyasi hayatı boyunca ülkemizin modernleşmesine ve dünyayla bütünleşmesine yönelik hizmetlerde bulunmuştur. Milletimiz onu, çalışkanlığı, azmi, güçlü iradesi ve demokrasiye olan inancı ile hatırlayacak ve daima saygıyla yad edecektir.” ifadelerini kullandı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER