(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD’de şok eden gelişme: “Trump’ın Başkanlığı sona erdi”

    ABD Başkanı Donald Trump’ın ekibinden ayrılan son isim olan başstratejist Steve Bannon, “Uğruna savaştığımız Trump’ın başkanlığı sona erdi” dedi. Başkan’ın birçok tartışmalı politikasının arkasındaki isim olarak bilinen ve seçimi kazandıran kampanyanın mimarı olan Bannon, azledilmesi sonrası Weekly Standard’a verdiği röportajda, “Cumhuriyetçi elitlerin yeni hedefi Trump olacak. Bunlar Başkan’ın başarılı olmasını istemiyorlar. Halkçı değiller, […]

ABD’de şok eden gelişme: “Trump’ın Başkanlığı sona erdi”
21 Ağustos 2017 - 4:49 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

ABD Başkanı Donald Trump’ın ekibinden ayrılan son isim olan başstratejist Steve Bannon, “Uğruna savaştığımız Trump’ın başkanlığı sona erdi” dedi.

Başkan’ın birçok tartışmalı politikasının arkasındaki isim olarak bilinen ve seçimi kazandıran kampanyanın mimarı olan Bannon, azledilmesi sonrası Weekly Standard’a verdiği röportajda, “Cumhuriyetçi elitlerin yeni hedefi Trump olacak. Bunlar Başkan’ın başarılı olmasını istemiyorlar. Halkçı değiller, milliyetçi değiller, Obamacare’in iptali konusunda da samimi değillerdi. Şu ana kadar neye doğru düzgün destek verdiler ki?” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray’daki pozisyonu nedeniyle üzerinde bulunan baskı mekanizmasından sıyrıldığını vurgulayan Bannon, haber sitesi Breitbart’a döneciğinin sinyalini verdi ve “Savaş yeni başladı. Şimdi özgürüm. Ellerim silahlarımda. Şimdi tam anlamıyla muhalefeti ezeceğim. Breitbart’ta bir makine kurdum. Şimdi dönüp o makineyi çalıştıracağım, en iyi bildiğimi yapacağım” şeklinde konuştu.

Bannon ayrıca, kovulmadığını Trump’ın yeni Özel Kalem Müdürü John Kelly’den görevden ayrılmak için izin istediğini söyledi. Araya Charlottesville’deki olayların girdiğini savunan Bannon, sonunda Kelly’nin de razı olduğunu vurguladı.

‘BEYAZ SARAY TESLİM’

Öte yandan Breitbart sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Alex Marlow Bannon’ın siteye ‘yetkili başkan/yönetici’ olarak döneceğini açıkladı.

Konu hakkında BBC’ye konuşan Breitbart muhabiri Andre Walker, “Bu karar Trump’ın, Bannon’ın da savaştığı, Cumhuriyetçi elitler tarafından teslim alındığının ispatıdır” dedi.

Sitenin sembol isimlerinden Milo Yiannopoulos da “Beyaz Saray’da olduğu gibi dışarıda da elitlere dünyayı cehenneme çevirecek” ifadelerini kullandı.

En dikkat çekici çıkış Breitbart editörlerinden Jack Pollak’dan geldi. Pollak Twitter’dan “savaş” mesajını paylaştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER