(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak: Ukrayna Rus istilasına cevap vermeye hazır

    Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, Ukrayna’nın Rus istilasına cevap vermeye hazır olduğunu açıkladı. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Muhabiri Celal  KILIÇ‘ın bildirdiğine göre,  14-20 Eylül tarihlerinde Rus-Beyaz Rusya ‘West 2017‘ askeri tatbikat yapılacak. Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak, tatbikat sırasında Rus birliklerinin Ukrayna topraklarını işgali ihtimalinin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından incelendiğini söyledi. […]

Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak: Ukrayna Rus istilasına cevap vermeye hazır
17 Ağustos 2017 - 2:07 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, Ukrayna’nın Rus istilasına cevap vermeye hazır olduğunu açıkladı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Muhabiri Celal  KILIÇ‘ın bildirdiğine göre,  14-20 Eylül tarihlerinde Rus-Beyaz Rusya ‘West 2017‘ askeri tatbikat yapılacak.

Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak, tatbikat sırasında Rus birliklerinin Ukrayna topraklarını işgali ihtimalinin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından incelendiğini söyledi.

Stepan Poltorak, Rus birliklerinin tüm hareketlerinin farkında olduklarını belirterek, mevcut olan ve tatbikat sırasında meydana gelebilecek yeni tehditlere gerekirse cevap vereceklerini ifade etti.

Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak ayrıca, Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal tehditleri için yeterli tedbirler öngördüğünü de kaydetti.

Poltorak, Rusya ve Beyaz Rusya’nın yapacaklarının bir tatbikat olmasına rağmen böyle bir tehditin göz ardı edilmediğini vurguladı.

Egzersizlerin potansiyel olarak bir tehlike teşkil ettiğine işaret eden Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, çünkü çok sayıda askeri personelin Beyaz Rusya topraklarındaki tatbikatların bir parçası olarak Ukrayna sınırına geçtiğini ve Ukrayna sınırında olacak her şeyin Ukrayna için bir tehdit olarak görüldüğünü belirtti.

Stepan Poltorak, tatbikatların hem Ukrayna’ya hem de Rusya ile sınırı olan herhangi bir Avrupa ülkesine saldırı başlatmak amaçlı kullanılabileceğine inandığını  kaydetti.

Rusya ve Beyaz Rusya’nın katılacağı ‘West 2017’ ortak tatbikatı 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve tatbikata, ilk verilere göre yaklaşık 13 bin askerin katılması bekleniyor.

KİEV, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER