(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, ‘AK Parti, milletten aldığı güçle barış ve adaletin teminatı olmuştur’

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, “AK Parti, milletten aldığı güç ve ilhamla Türk siyasi tarihinde güvenin, istikrarın, barış ve adaletin teminatı olmuştur.” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milli iradenin savunucusu olduğunu gösteren AK Parti, milletimizden aldığı güçle hiçbir […]

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, ‘AK Parti, milletten aldığı güçle barış ve adaletin teminatı olmuştur’
15 Ağustos 2017 - 0:32 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, “AK Parti, milletten aldığı güç ve ilhamla Türk siyasi tarihinde güvenin, istikrarın, barış ve adaletin teminatı olmuştur.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milli iradenin savunucusu olduğunu gösteren AK Parti, milletimizden aldığı güçle hiçbir vesayet rejimine boyun eğmeyeceğini kanıtlamış, dünyaya demokrasi dersi vermiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaya, AK Parti’nin 16. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, AK Parti’nin 14 Ağustos 2001’de Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulduğunu anımsattı.

Partinin, kuruluşunun 15. ayında milletin teveccühü ile tek başına iktidara gelerek, siyasi tarihte yeni sayfa açtığını belirten Kaya, “AK Parti, milletten aldığı güç ve ilhamla Türk siyasi tarihinde güvenin, istikrarın, barış ve adaletin teminatı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Kaya, AK Parti’nin, kuruluşunun 16. yılında “ileri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, lider ülke” idealiyle 21. yüzyılın büyük Türkiye’sini inşa etmeye devam ettiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu her daim kendine şiar edinen AK Parti, kurulduğu günden itibaren Türkiye’de büyük bir değişim hareketi başlatmıştır. Gerçekleştirdiği reformlarla eşitlik ve adaletin, inanç, ibadet ve düşünce özgürlüğünün savunucusu olmuştur.

Güven ve istikrarın güçlendirilmesi için terörle mücadele alanında etkin politikalar uygulayan ve geliştiren AK Parti, Türkiye’nin bütünlüğünü ve üniter devlet yapısını korumaya her daim devam edecektir. 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde milli iradenin savunucusu olduğunu gösteren AK Parti, milletimizden aldığı güçle hiçbir vesayet rejimine boyun eğmeyeceğini kanıtlamış, dünyaya demokrasi dersi vermiştir.”

“Sosyal yardım ve hizmetler, 33 milyar liraya ulaştı”

Kaya, AK Parti hükümetlerinin aile ve sosyal politikalar alanında büyük reformlar gerçekleştirdiğini belirterek, bu dönemde milletin huzur ve refahı için sosyal yardım ve hizmetlere ayrılan kaynaklarda büyük artışlar sağlandığına işaret etti.

2002’de sosyal yardım ve hizmetlere 1,3 milyar lira kaynak ayrılırken bu rakamın 2016’da yaklaşık 33 milyar liraya ulaştığına dikkati çeken Kaya, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilere yönelik yeni sosyal yardım ve hizmet modellerinin hayata geçirildiğini vurguladı.

Kaya, aile odaklı sosyal politikalarla “güçlü aile”, “güçlü toplum” ve “güçlü Türkiye”yi inşa etmeyi sürdürdüklerini bildirdi.

AK Parti’nin, millete hizmet yolunda yenilenmeye, güçlenmeye devam ettiğini belirten Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti’yi kurulduğu ilk günden itibaren yalnız bırakmayan, bu davaya gönül veren milletimize, partimizin her kademesinde görev yapan tüm kardeşlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. AK Parti’nin 16. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah’tan temenni ediyorum.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER