(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD’den PKK Açıklaması

    ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye’nin PKK hakkındaki kaygılarını anladıklarını söyledi. Nauert’e günlük basın brifinginde bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonunda YPG konusunda dile getirdiği kaygılara işaret ederek, “Türkiye’nin Suriye’nin Kürt bölgelerine saldırı düzenlemesi ihtimalinden endişe duyuyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltti. Türkiye’nin önemli ve değerli bir NATO müttefiki olduğunu […]

ABD’den PKK Açıklaması
13 Ağustos 2017 - 0:53 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye’nin PKK hakkındaki kaygılarını anladıklarını söyledi.

Nauert’e günlük basın brifinginde bir gazeteci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonunda YPG konusunda dile getirdiği kaygılara işaret ederek, “Türkiye’nin Suriye’nin Kürt bölgelerine saldırı düzenlemesi ihtimalinden endişe duyuyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltti.

Türkiye’nin önemli ve değerli bir NATO müttefiki olduğunu belirten Nauert, ABD’nin Türkiye’nin endişelerini ciddiye aldığını kaydetti.

Nauert sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Erdoğan’ın hükümetiyle aramızda devam eden çok sayıda görüşme var. PKK’yla ilgili haklı kaygılara sahipler. Bunu anlıyoruz. Genel anlamda bölgeye dair kaygılar bulunuyor. PKK’nın saldırılarını kınıyoruz ve PKK’yı bir terör örgütü olarak görüyoruz.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER