(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya Venezuela’ya yatırımları artırma kararı aldı

    Venezuela’daki siyasi ve ekonomik krize rağmen bu ülkede enerji sektöründeki faaliyetlerini sürdürmek isteyen Rus devlet enerji şirketi Rosneft, devlete ait PDVSA (Petroleos de Venezuela) şirketine yatırımlarını artırdı. Rosneft’ten yapılan açıklamaya göre PDVSA, gelecekte yapacağı hammadde tedarikleri için Rus şirketten 1 milyar dolarlık avans aldı. Sputnik’te geçen habere göre, PDVSA’ya yapılan ön ödemelerin faiziyle […]

Rusya Venezuela’ya yatırımları artırma kararı aldı
10 Ağustos 2017 - 3:07 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Venezuela’daki siyasi ve ekonomik krize rağmen bu ülkede enerji sektöründeki faaliyetlerini sürdürmek isteyen Rus devlet enerji şirketi Rosneft, devlete ait PDVSA (Petroleos de Venezuela) şirketine yatırımlarını artırdı.

Rosneft’ten yapılan açıklamaya göre PDVSA, gelecekte yapacağı hammadde tedarikleri için Rus şirketten 1 milyar dolarlık avans aldı.

Sputnik’te geçen habere göre, PDVSA’ya yapılan ön ödemelerin faiziyle birlikte yaklaşık 6 milyar dolara ulaştığını kaydeden Rosneft, yatırımların 2019 yılının sonuna kadar kendisini amorti etmesini beklediklerini vurguladı.

Venezuela, Rosneft’in Rusya dışındaki en büyük hammadde kaynağı durumunda. Firma, PDVSA’ya bağlı ABD’li merkezli Citgo şirketinin yüzde 49.9 hissesini elinde bulunduruyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER