(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Avrupa’daki yumurta skandalıyla ilgili kan donduran açıklama

    Çok sayıda ülke Hollanda’dan ihraç edilen yumurtaların satışını askıya alıyor. Belçika’lı bir yetkiliden ise bir açıklama geldi; ” biliyorduk sessiz kaldık” Hollanda’da çiftlik hayvanlarında kullanılması yasak “Fipronil” adlı böcek ilacının yumurtalarda tespit edilmesi sonrası Fransa Tarım Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Almanya, Belçika ve İsveç’te, çok sayıda marketler zinciri Hollanda’dan ihraç edilen yumurtaların […]

Avrupa’daki yumurta skandalıyla ilgili kan donduran açıklama
07 Ağustos 2017 - 5:25 'de eklendi ve 227 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Çok sayıda ülke Hollanda’dan ihraç edilen yumurtaların satışını askıya alıyor.

Belçika’lı bir yetkiliden ise bir açıklama geldi; ” biliyorduk sessiz kaldık”

Hollanda’da çiftlik hayvanlarında kullanılması yasak “Fipronil” adlı böcek ilacının yumurtalarda tespit edilmesi sonrası Fransa Tarım Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Almanya, Belçika ve İsveç’te, çok sayıda marketler zinciri Hollanda’dan ihraç edilen yumurtaların satışını askıya aldı.

Zararlı madde karışan yumurtaların farklı besin ürünlerinde kullanıldığını kaydeden uzmanlar, milyonlarca yumurtada belirlenen zehir kalıntılarının endüstriyel yöntemlerle hazırlanan sandviç, salata ve değişik besin ürünlerinde de görüldüğü uyarısını yapıyor.

Zehirli yumurta paniği Avrupa’da yayılırken, Belçikalı bir yetkiliden ise skandal bir açıklama geldi..

Gıda sağlığı ajansından bir yetkili, zehirli fipronil maddesinin tavukçuluk sektöründe olası bir sorun teşkil ettiğini haziran ayının başından beri bildiklerini söyledi.

Kendilerine bilgi gelir gelmez savcılığı bilgilendirdiklerini kaydeden yetkili, soruşturmanın gizliliği açısından sessiz kaldıklarını belirtti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER