(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Juncker seçim yarışında Merkel’e göz kırptı

    AB Komisyonu Başkanı Juncker, Almanya’da genel seçimler yaklaşırken rengini belli etti. Juncker, Merkel’e göz kırptı. AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile dost olmasına rağmen Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel’in yeniden başbakanlığa seçilmesini umduğunu söyledi. SPD Genel […]

Juncker seçim yarışında Merkel’e göz kırptı
05 Ağustos 2017 - 1:46 'de eklendi ve 394 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

AB Komisyonu Başkanı Juncker, Almanya’da genel seçimler yaklaşırken rengini belli etti. Juncker, Merkel’e göz kırptı.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı ve eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile dost olmasına rağmen Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel’in yeniden başbakanlığa seçilmesini umduğunu söyledi.

Deutschland Martin Schulz besucht ehem. Konzentrationslager in Dachau (Imago/ZUMA Press)

SPD Genel Başkanı Martin Schulz

Lüksemburglu Komisyon Başkanı “Ben Hristiyan Demokratım, dolayısıyla parti ailemizin bu seçimden başarıyla çıkmasını arzuluyorum” dedi.

Alman televizyonu ARD’nin Brüksel stüdyosunda konuk olan  Juncker, “Martin Schulz’un ile aralarındaki dostluğun süreceğini” de sözlerine ekledi.

Avrupa politikasında Merkel ile Schulz arasında görüş ayrılığı bulunmamasının memnuniyet verici olduğunu belirten Jean-Claude Juncker, “Fransa’da öyle olmadı. Fransa’da Avrupa ile Avrupa karşıtları arasında seçim yapıldı” dedi.

Komisyon Başkanı Juncker, 24 Eylül’deki Almanya genel seçimlerine “Avrupa yanlısı iki başbakan adayının katılmasının Alman demokrasisi için gurur vesilesi olduğunu” ifade etti.

© Deutsche Welle, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER