(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Türkiye’de yakalanan YPG’li teröristin maskesini İngiliz medyası düşürdü

    Didim’de tatil yaparken terör örgütü üyeliği suçundan tutuklanan ve “YPG için hiç savaşmadım” savunmasında bulunan Joe Robinson’un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG için savaştığı ortaya çıktı. Aydın’ın Didim İlçesi’nde Bulgar sevgilisi ile tatil yaparken tutuklanan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG teröristi Joe Robinson’ın “YPG için hiç savaşmadım” savunması İngiliz Independent Gazetesi […]

Türkiye’de yakalanan YPG’li teröristin maskesini İngiliz medyası düşürdü
31 Temmuz 2017 - 5:23 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Didim’de tatil yaparken terör örgütü üyeliği suçundan tutuklanan ve “YPG için hiç savaşmadım” savunmasında bulunan Joe Robinson’un terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG için savaştığı ortaya çıktı.

Aydın’ın Didim İlçesi’nde Bulgar sevgilisi ile tatil yaparken tutuklanan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG teröristi Joe Robinson’ın “YPG için hiç savaşmadım” savunması İngiliz Independent Gazetesi tarafından yalanlandı.
Gazete Habertürk’ün haberine göre gazete, Joe Robinson’ın eski bir İngiliz askeri olduğu ve Suriye’de YPG saflarında terör örgütü DEAŞ’a karşı savaştığı bilgisini paylaştı. Gazeteye göre Robinson, 2012 yılında İngiliz ordusuna bağlı olarak Afganistan’da bulunmuştu.
‘ÇATIŞMADIM’ DEMİŞTİ 
2015 yılında terörizm suçlamasıyla İngiltere’de gözaltına alınan Robinson, gözaltına alınmadan önce ise Suriye’de terör örgütü YPG saflarında terör örgütü DEAŞ’a karşı yer almıştı. Joe Robinson, 26 Temmuz’da Didim’de kız arkadaşı Miya Rojkan ve annesi ile birlikte gözaltına alındı. Robinson Türk polisine verdiği ifadede, “YPG’den silah eğitimi aldığım ancak hiçbir çatışmaya katılmadım” demişti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER