(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Önce Odesa Valiliğinden alındı, şimdi de vatandaşlıktan çıkartıldı

    Gürcistan eski devlet başkanı Mihail Saakaşvili, Ukrayna vatandaşlığından çıkartıldı. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Temsilcisi Celal KILIÇ‘ın Ukrayna Göçmen Kurumu’nun sitesinden edindiği bilgiye göre, 2014’deki ‘euromeydan’ olayları sırasında meydanlardan inmeyen Saakaşvili, başka bir ülkenin daha vatandaşı olduğu gerekçesi ile vatandaşlıktan çıkartıldı. Ayrıva Saakaşvili’nin vatandaşlık için hazırladığı belgeleri de kendisinin doldurmadığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı […]

Önce Odesa Valiliğinden alındı, şimdi de vatandaşlıktan çıkartıldı
31 Temmuz 2017 - 11:13 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Gürcistan eski devlet başkanı Mihail Saakaşvili, Ukrayna vatandaşlığından çıkartıldı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın KİEV Temsilcisi Celal KILIÇ‘ın Ukrayna Göçmen Kurumu’nun sitesinden edindiği bilgiye göre, 2014’deki ‘euromeydan’ olayları sırasında meydanlardan inmeyen Saakaşvili, başka bir ülkenin daha vatandaşı olduğu gerekçesi ile vatandaşlıktan çıkartıldı. Ayrıva Saakaşvili’nin vatandaşlık için hazırladığı belgeleri de kendisinin doldurmadığı iddia edildi.

Petro Poroşenko ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Poroşenko’nun, Saakaşvili’nin vatandaşlıktan çıkartılması için kararname imzaladığı da bildirildi.

Saakaşvili Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko tarafından önce Odesa Valiliğine atanmış, siyasi tartışmalar sonrası bu görevden gene Poroşenko tarafından alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

Euromaydan’ın aktif destekleyecilerinden olan Mihail Saakaşvili, şuan ülkesi Gürcistan’a da giremiyor.

Ukrayna Anayasası cumhurbaşkanına, vatandaşlıktan çıkartma yetkisi veriyor. 2012 – 2017 yılları arasında Ukrayna’da 314 kişi cumhurbaşkanının imzası ile vatandaşlıktan çıkartıldı.

KİEV, UHA Haber

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER