(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘Ödemeleri keselim ama diyalog devam etsin’

    Merkel’in partisi Hıristiyan Demokrat Birliği’nin Genel Başkan Yardımcısı Klöckner, müzakereler çerçevesinde AB tarafından Türkiye’ye yapılan ödemelerin durdurulmasını istedi. Almanya Başkanı Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birliği’nin (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Klöckner, Türkiye hakkında ikiyüzlü bir değerlendirmede bulundu. Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik müzakereleri çerçevesinde Türkiye’ye […]

‘Ödemeleri keselim ama diyalog devam etsin’
30 Temmuz 2017 - 7:31 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Merkel’in partisi Hıristiyan Demokrat Birliği’nin Genel Başkan Yardımcısı Klöckner, müzakereler çerçevesinde AB tarafından Türkiye’ye yapılan ödemelerin durdurulmasını istedi.

Almanya Başkanı Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birliği’nin (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Klöckner, Türkiye hakkında ikiyüzlü bir değerlendirmede bulundu.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Julia Klöckner, Avrupa Birliği’ne (AB) üyelik müzakereleri çerçevesinde Türkiye’ye yapılan ödemelerin durdurulması talep etti.

Klöckner öte yandan Türkiye ile diyaloğun kesilmemesi gerektiğini söyledi.

CDU’lu politikacı Alman vatandaşlarına seyahat uyarısının sertleştirilmesini ve Alman şirketlerinin Türkiye’ye yaptıkları ihracata ve yatırımlarına uygulanan Hermes kredi garantisinin gözden geçirilmesini doğru bir adım olarak değerlendirdi. Klöckner, bir Alman şirketine hukuki güvenliğin olmadığı bir ülkede yatırım yapması tavsiyesinde bulunamayacaklarını kaydetti.

Türkiye ile ilişkilerdeki gerginliği “düşündürücüden de öte” olarak nitelendiren Klöckner, hâlâ Türkiye’nin AB üyesi olabileceğini düşünmediğini söyledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER