(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kolombiya’da müslümanlar Mescid-i Aksa için ellerini semaya açtı

    Kolombiyalı Müslümanlar, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin ve uyguladığı işgal politikasının son bulması için dua etti. Başkent Bogota’daki Al Qurtubi İslami Çalışmalar Merkezindeki mescitte cuma namazı için toplanan Kolombiyalı Müslümanlar, Mescid-i Aksa’nın önemine işaret edilen hutbenin ardından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin, uyguladığı işgal politikasının son bulması ve Müslümanların aralarındaki sorunların bitmesi için […]

Kolombiya’da müslümanlar Mescid-i Aksa için ellerini semaya açtı
22 Temmuz 2017 - 8:47 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Kolombiyalı Müslümanlar, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin ve uyguladığı işgal politikasının son bulması için dua etti.

Başkent Bogota’daki Al Qurtubi İslami Çalışmalar Merkezindeki mescitte cuma namazı için toplanan Kolombiyalı Müslümanlar, Mescid-i Aksa’nın önemine işaret edilen hutbenin ardından İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin, uyguladığı işgal politikasının son bulması ve Müslümanların aralarındaki sorunların bitmesi için dua etti.

Hutbede, İslam dünyasındaki bölünmüşlüğün Filistin’de bu sonuçlara yol açtığını ifade eden İmam İlyas Merzuki, Müslümanların, ırk, parti, düşünce ayrımına gitmeden hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Mescid-i Aksa’nın tüm Müslümanların ortak varlığı olduğuna vurgu yapan Merzuki, Müslümanların milliyetlerinden ötürü birbirlerini üstün görmeye devam ettiği sürece Mescid-i Aksa’nın kurtuluşunun mümkün olmayacağını dile getirdi.

Namaz öncesi İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerinin bitmesi için dua edilirken bazı Müslümanların göz yaşlarını tutamadığı görüldü.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER