(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte: ABD berbat bir yer

    Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ‘berbat’ bir yer olarak gördüğü ABD’yi görev süresi boyunca asla ziyaret etmeyeceğini söyledi. Duterte’ye, düzenlenen bir basın toplantısında, ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyesi Jim McGovern’ın, Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray davetine icabet etmesi halinde Filipinler Devlet Başkanına karşı düzenlenecek gösterinin başını çekeceği yorumuna ilişkin görüşleri soruldu. “Bu adama […]

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte: ABD berbat bir yer
22 Temmuz 2017 - 1:29 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ‘berbat’ bir yer olarak gördüğü ABD’yi görev süresi boyunca asla ziyaret etmeyeceğini söyledi.

Duterte’ye, düzenlenen bir basın toplantısında, ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyesi Jim McGovern’ın, Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray davetine icabet etmesi halinde Filipinler Devlet Başkanına karşı düzenlenecek gösterinin başını çekeceği yorumuna ilişkin görüşleri soruldu.

Bu adama Amerika’ya gideceğimi ne düşündürttü?” diyen Duterte, görev süresi boyunca hiçbir zaman ABD’yi ziyaret etmeyeceğini belirtti. Duterte ayrıca “Amerika’yı gördüm, berbat” yorumunu yaptı.

Duterte’nin sözcüsü nisan ayında Trump’ın telefon görüşmesinde Filipinler Devlet Başkanını Beyaz Saray’a davet ettiğini açıklamıştı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’ya ağır hakaret ettiği bilinen Duterte, insan hakları savunucuları tarafından ülkede yürütülen uyuşturucuyla mücadele operasyonları nedeniyle sert bir dille eleştiriliyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER